Medewerkers Vopak krijgen 5 procent meer loon
ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van tankopslagbedrijf Vopak krijgen in drie jaar tijd 5 procent meer loon en kunnen eerder stoppen met werken. Dat is de uitkomst van de maandenlange cao-onderhandelingen die vakbonden FNV en CNV voerden met de directie van het bedrijf.
De driejarige cao geldt voor 740 medewerkers. In de cao is een loonsverhoging afgesproken van 2 procent in 2021, 1,5 procent in 2022 en 1,5 procent in 2023. Daarnaast wordt de bovengrens van een aantal loonschalen verhoogd met 50 euro in 2021 en 30 euro in 2022. Per 1 januari 2021 wordt de deelnemersbijdrage voor pensioen met 1 procent verlaagd naar 3 procent.
Naast de loonafspraken kunnen de werknemers van Vopak vier of vijf jaar eerder met pensioen gaan, en komt er volgend jaar een verlofspaarregeling die het mogelijk maakt om tot honderd weken verlof te sparen. "Na intensieve onderhandelingen hebben we, dankzij de betrokkenheid van onze leden, een mooi resultaat bereikt", zegt Asmae Hajjari, bestuurder bij FNV Havens.
In totaal werken er bij Vopak ongeveer 1200 mensen. Het Rotterdamse bedrijf profiteerde de afgelopen tijd van het grote aanbod op de oliemarkt, waardoor er veel vraag is naar opslagruimte. Vopak slaat naast olie ook onder meer gassen en chemicaliën op en ook de vraag naar het bewaren van die stoffen bleef in het derde kwartaal sterk.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
8 uur geleden