Brouwer Heineken verkoopt meer, omzet en winst omhoog
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft in de eerste helft van dit jaar meer verkocht en zag de omzet en winst stijgen. Volgens het bedrijf steeg het totale verkoopvolume met 1,6 procent tot 142,8 miljoen hectoliter. Omgerekend gaat het dan om ruim 57 miljard glazen van 250 milliliter.
Die verkoopgroei is te danken aan hogere verkopen in Azië, Afrika en het Midden-Oosten. In Europa daalde de verkoop licht, met 0,6 procent. In Noord- en Zuid-Amerika zakte het verkoopvolume met 3,4 procent. Europa en de beide Amerika's zijn de belangrijkste markten voor Heineken.
De omzet ging met 2,7 procent omhoog tot 14,8 miljard euro. Daarbij werd een nettowinst behaald van meer dan 1,2 miljard euro. Dat is ruim 10 procent hoger dan een jaar eerder.
3000 banen geschrapt
Volgens Heineken werden er in de eerste zes maanden ongeveer 3000 banen geschrapt. De reorganisatie was al aangekondigd. Het bedrijf schrapt in totaal 5000 tot 6000 arbeidsplaatsen om kosten te besparen, waaronder ook op het hoofdkantoor in Amsterdam.
Financieel directeur Harold van den Broek zegt tevreden te zijn met de prestaties en wijst daarbij onder meer op de snelle uitvoering van de strategie. Het bedrijf herhaalde verder zijn verwachting voor de groei van de operationele winst in heel dit jaar.
Droogte
Van den Broek zegt zich wel zorgen te maken over de grote droogte in Europa door de extreme hitte. Heineken heeft nog geen hinder bij leveringen van water door de droogte, maar stelt wel dat transportkosten kunnen stijgen omdat bijvoorbeeld minder goederen vervoerd kunnen worden over rivieren door de lage waterstanden. Het bedrijf blijft werken aan het verminderen van watergebruik in zijn brouwerijen, aldus Van den Broek.
De verkoop van het merk Heineken nam met 5,3 procent toe tot 31,6 miljoen hectoliter. Daarbij steeg de verkoop van Heineken Silver sterk en nam ook de verkoop van het alcoholvrije Heineken 0.0 verder toe. Daarnaast liet het in Azië populaire biermerk Tiger weer groei zien. Heineken heeft ook grote merken als Birra Moretti en Desperados.
Vanaf 1 oktober krijgt Heineken de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman. In juni maakte Heineken bekend Oliveira te benoemen tot opvolger van Dolf van den Brink, die eind mei aftrad. Oliveira werkte eerder als topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick.
Meer uit Financieel
DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
1 minuut geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
52 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
5 uur geleden