VEH ontvangt meer signalen over misleiding bij verduurzaming
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.
Huiseigenaren voelen zich volgens de vereniging misleid, onder druk gezet of onvoldoende geïnformeerd. De vereniging noemt onduidelijke offertes, druk om direct te tekenen, hoge aanbetalingen of bedrijven die zich voordoen als overheid of energieleverancier.
Op basis van het meldpunt wil de vereniging huiseigenaren gerichter waarschuwen of misstanden onder de aandacht brengen bij toezichthouders. "Huiseigenaren willen best verduurzamen, maar ze moeten wel kunnen vertrouwen op wat hun wordt beloofd. Wie onder druk tekent of achteraf ontdekt dat de beloftes anders zijn dan gedacht, kan flink in de problemen komen. Dat schaadt niet alleen de portemonnee, maar ook het vertrouwen in verduurzaming", stelt algemeen directeur Cindy Kremer van VEH.
VEH adviseert huiseigenaren die willen verduurzamen om zich vooral niet te laten opjagen. "Wie twijfelt: win eerst onafhankelijk advies in en teken pas als het aanbod duidelijk is", stelt de vereniging.
Meer uit Financieel
DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
2 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
52 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
5 uur geleden