Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodstraforganisatie: bij een op drie executies VS gaat iets mis

Doodstraforganisatie: bij een op drie executies VS gaat iets mis

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bij een derde van de executies dit jaar in de Verenigde Staten zijn problemen ontstaan. Dat stelt het Informatiecentrum voor de Doodstraf (DPIC) in Washington, dat spreekt over "het jaar van de verprutste doodstraffen".

Zeven van de twintig executiepogingen waren "duidelijk problematisch", aldus DPIC. Twee moesten er zelfs worden afgeblazen. De organisatie wijst op "incompetentie bij de beulen, het niet naleven van protocollen of tekortkomingen in de protocollen zelf". Zo kostte het in juli een beul drie uur om een ​​infuus in te brengen bij een executie in de staat Alabama. Het was de langste mislukte executie met een dodelijke injectie in de geschiedenis van de VS.

De Amerikaanse staten "hebben aangetoond dat ze niet in staat zijn om dodelijke injecties uit te voeren zonder het risico van knoeierij", vindt de DPIC. "De families van slachtoffers en gevangenen, andere getuigen van de executie en het gevangenispersoneel mogen niet worden blootgesteld aan het trauma van een verprutste executie."

Dodelijke injectie

Inmiddels neemt het aantal uitgevoerde doodstraffen in de VS af. Het aantal van achttien mensen dit jaar ligt aanzienlijk lager dan dat van tien jaar geleden, toen er nog ruim veertig mensen werden terechtgesteld. In 1999 waren het er nog 98.

Inmiddels is in 37 van de 50 Amerikaanse staten de doodstraf afgeschaft of zijn er al ruim tien jaar geen executies meer uitgevoerd. In staten die nog wel gevangenen ter dood brengen, is een dodelijke injectie de gebruikelijke methode.

Van de mensen die dit jaar zijn geëxecuteerd, hadden er meerderen een psychische aandoening of waren slachtoffer van verwaarlozing of misbruik. Sommigen pleegden hun misdaden als minderjarigen, benadrukt DPIC. In opiniepeilingen is de steun voor de doodstraf in de VS historisch laag.

Meer uit Buitenland

Argentinië sluit Iguazú-watervallen tijdelijk voor toeristen

IGUAZÚ (ANP/AFP) - De Iguazú-watervallen in het noorden van Argentinië gaan dicht voor toeristen, zo meldde het gelijknamige nationale park maandag. De maatregel is uit voorzorg genomen, omdat de waterafvoer van de rivier Iguazú inmiddels op ongeveer 12.000 kubieke meter per seconde ligt. Dat is meer dan zes keer het gemiddelde niveau.

39 minuten geleden
Breaking Bad-acteur RJ Mitte (34) overleden

AUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.

3 uur geleden
Oud-president Kabila gaat nieuwe rebellencoalitie Congo leiden

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.

5 uur geleden
Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

6 uur geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

7 uur geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

7 uur geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

8 uur geleden