Doden door brand in groot wooncomplex Hongkong
HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
Het vuur woedt in woontorens met tientallen verdiepingen in het district Tai Po. Het gaat om het complex Wang Fuk Court, waar zich ongeveer tweeduizend woningen bevinden. Lokale media berichten dat er circa vierduizend mensen wonen.
Bij meerdere torens bevinden zich aan de buitenkant steigers van bamboe. Getuigen melden dat de hulpdiensten massaal aanwezig zijn. Er staan tal van ambulances en brandweerwagens bij het brandende complex.
Vastzittende bewoners
Meerdere brandweerlieden raakten gewond bij het bestrijden van de brand. Het dodental door de brand loopt mogelijk nog op. De politie meldt volgens de krant South China Morning Post dat meldingen zijn binnengekomen over mensen die vastzitten.
De krant schrijft dat gevluchte bewoners, onder wie mensen in rolstoelen, naar een school gaan. Die doet dienst als tijdelijke opvanglocatie. Ook staan grote groepen mensen, onder wie geëmotioneerde bewoners, toe te kijken.
De autoriteiten melden dat vanwege de brand een belangrijke snelweg door de metropool deels wordt gesloten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
47 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden