Coronavaccin en Tankan-rapport stuwen Nikkei
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vooruitgang met de verspreiding van het coronavaccin gaf beleggers moed. Een positief Tankan-rapport van de Bank of Japan, waaruit bleek dat het vertrouwen van grote Japanse bedrijven is verbeterd in het snelste tempo in bijna twee decennia, bood eveneens steun aan de handel. De sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan en de vrees voor striktere maatregelen om de virusuitbraak in te dammen hielden de koerswinsten beperkt.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,3 procent in de plus op 26.732,44 punten. Volgens de Japanse centrale bank is de stemming bij grote ondernemingen dit kwartaal uitgekomen op min 10, tegen min 27 in het vorige kwartaal. Het ondernemersvertrouwen liet daarmee voor het tweede kwartaal op rij een verbetering zien. Ook viel het cijfer hoger uit dan economen hadden verwacht. Automaker Toyota dikte bijna 2 procent aan, mede dankzij solide Chinese autoverkopen in november. Computerspelletjesmaker Nintendo bleef profiteren van de strengere coronamaatregelen en kreeg er dik 3 procent bij.
De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent na een recordstijging van het aantal coronagevallen in Zuid-Korea. De Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
6 uur geleden