Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Amerikaanse bank JPMorgan Chase ruimschoots verdubbeld

Winst Amerikaanse bank JPMorgan Chase ruimschoots verdubbeld

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, heeft in het tweede kwartaal de winst meer dan verdubbeld vergeleken met een jaar eerder. Daarbij werd geprofiteerd van het vrijkomen van miljarden dollars aan reserves die eerder opzij werden gezet vanwege de onzekerheid over de coronacrisis. Maar ook met het adviseren rond bedrijfsfusies en overnames en het begeleiden van beursgangen verdiende de bank meer.

De nettowinst steeg naar ruim 11,9 miljard dollar, van bijna 4,7 miljard dollar een jaar eerder. Destijds zetten grote banken waaronder JPMorgan Chase vele miljarden dollars opzij om eventuele verliezen op leningen door de crisis te kunnen opvangen. Maar nu de economie sterk herstelt van de pandemie, hoeven die reserves niet langer aangehouden worden, wat dus positief uitpakt voor de winstgevendheid.

Bij het adviseren bij fusies en overnames en het begeleiden van beursgangen, het zakenbankieren, stegen de inkomsten met 25 procent. Wel daalden de inkomsten uit de handel in obligaties vergeleken met een jaar eerder, toen het heel onrustig was op de financiƫle markten, waardoor zakenbanken meer verdienden aan de handel in schuldpapier. Bij de aandelenhandel gingen de inkomsten wel omhoog, geholpen door de stijgende beurskoersen.

Goldman Sachs, de bekendste zakenbank op Wall Street, boekte een winst van ruim 5,3 miljard dollar. Een jaar eerder was dit slechts 197 miljoen dollar, maar dat kwam omdat de bank toen veel geld kwijt was aan juridische kosten rond een fraudeschandaal in Maleisiƫ. Ook Goldman Sachs deed goede zaken met het verlenen van advies bij fusies en overnames en bij de commissies voor het naar de beurs brengen van bedrijven, door de hausse aan beursgangen in New York van de afgelopen tijd. Daarnaast kwam ook bij Goldman Sachs geld vrij uit de stroppenpot voor slechte leningen.

Meer uit Financieel

EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

1 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

2 uur geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

2 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

3 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

3 uur geleden