Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn
DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
Bij groente en fruit in de Albert Heijn XL in Utrecht Overvecht zijn al aardig wat lege schappen, zag een ANP-verslaggeefster. Onder andere de aardbeien, spinazie en witte champignons waren er niet. Een vakkenvuller vertelde dat er maandag helemaal geen vrachtwagens waren gekomen, dinsdag wel.
Ook bij Albert Heijn in Amsterdam-Oost aan het Land van Cocagneplein grepen klanten mis. Veel goederen zijn niet op voorraad, schappen zijn leeg, met name op de vers- en groenteafdeling. Op de koelingen en achter de ramen hangen ook briefjes, waarop de supermarkt zijn verontschuldigingen aanbiedt.
Distributiecentra
Niet in alle winkels is sprake van lege schappen. Verschillende winkels in Utrecht, Rotterdam en Tilburg bleken bij bezoek van ANP-verslaggevers nog goed bevoorraad.
Albert Heijn had al gewaarschuwd dat er lege schappen dreigden te ontstaan, omdat werkzaamheden in verschillende distributiecentra noodgedwongen stilliggen. "We verwachten dat de beschikbaarheid van producten de komende dagen per winkel en productcategorie kan verschillen. Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", is te lezen in een verklaring op de website.
Over de oorzaak van het incident, waarmee de keten en zusterketens als Etos of het Belgische Delhaize kampen, is nog altijd niets bekendgemaakt. Ahold Delhaize heeft uit voorzorg ook meerdere websites, apps en klantenservices uit de lucht gehaald. Ook worden er geen boodschappen bezorgd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven uit de AEX-index hebben vorig jaar relatief veel mannelijke commissarissen aangesteld. Nog maar iets meer dan een kwart van de benoemingen was een vrouw, volgens een analyse door Heidrick & Struggles, een bureau dat onder meer bedrijven helpt bij het zoeken naar nieuwe bestuurders. De leeftijd van nieuwbenoemde commissarissen was in vergelijking met andere Europese landen hoog.
3 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.
5 uur geleden