Volkswagen: zeer hoge winstgevendheid in eerste jaarhelft
WOLFSBURG (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een zeer winstgevende eerste helft van het jaar achter de rug. Dat meldde het bedrijf in een tussentijdse verklaring. Verder wordt het contract van topman Herbert Diess verlengd tot oktober 2025, aldus de grootste autoproducent van Europa.
Volkswagen zegt dat de operationele winst naar verwachting uitkomt op ongeveer 11 miljard euro, geholpen door de sterk aantrekkende vraag naar auto's door het economisch herstel van de coronacrisis. Wel had het bedrijf te maken met de wereldwijde chiptekorten in de autosector, maar dat effect lijkt te zijn opgeschoven naar de tweede helft van dit jaar. Dan zou de impact sterker te voelen moeten zijn, aldus de onderneming uit Wolfsburg. Het bedrijf komt op 29 juli met definitieve cijfers over de eerste zes maanden van dit jaar.
Het oorspronkelijke contract van de 62-jarige Diess liep tot het voorjaar van 2023. De verlenging van zijn contract wordt gezien als teken van vertrouwen in zijn strategie om veel sterker in te zetten op elektrische auto's bij Volkswagen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
12 uur geleden