Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virgin Galactic daalt op Wall Street na ruimtevaart Branson

Virgin Galactic daalt op Wall Street na ruimtevaart Branson

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic is maandag een van de blikvangers op Wall Street. Een dag nadat oprichter Richard Branson met een testvlucht van de raket van zijn bedrijf tot 80 kilometer boven het aardoppervlak was gereisd, maakte het bedrijf bekend nieuwe aandelen te willen uitgeven voor 500 miljoen dollar. Daarop daalde het aandeel van het bedrijf haast 10 procent. Voorbeurs stond het aandeel nog haast een kwart hoger.

Taxi-app Did Global leverde opnieuw 2,8 procent in. Het bedrijf meldde dat in totaal 25 van zijn apps, waaronder de apps die klanten en taxichauffeurs van het bedrijf gebruiken voor hun ritjes, uit verschillende appwinkels zijn verwijderd. Dat moest Didi doen na kritiek van Chinese toezichthouders die vinden dat het bedrijf op illegale wijze data verzamelde. Didi gaf bij het bericht aan te verwachten dat de stap zijn omzet in China schaadt, de belangrijkste markt van het bedrijf.

De beursgraadmeters bewogen in de openingsminuten nauwelijks. De toonaangevende Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent naar 34.912 punten en de brede S&P 500 werd een fractie hoger gezet op 4371 punten. Techbeurs Nasdaq ging ook een fractie omhoog. Dat bracht die graadmeter op een stand van 14.706 punten.

Resultaten afwachten

Beleggers namen in algemene zin een afwachtende houding aan. Ze wachten de eerste resultaten uit het cijferseizoen af. Zo komen deze week verschillende grote Amerikaanse banken met cijfers. Verder komen er nieuwe gegevens over inflatie naar buiten. Ook maken investeerders zich zorgen om de oprukkende Delta-variant van het coronavirus. Die zou het herstel van de mondiale economie in de weg kunnen zitten.

Verder stond verzekeraar State Auto Financial in de belangstelling. Dat bedrijf wordt overgenomen door de veel grotere branchegenoot Liberty Mutual voor 2,3 miljard dollar. Het aandeel State Auto steeg liefst 190 procent.

De olieprijzen daalden opnieuw nadat ze vorige week hard waren gestegen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 73,65 dollar. Brentolie verloor 1,2 procent in waarde en was 74,66 dollar per vat waard. De euro was 1,1863 dollar waard. Dat was voor het weekend nog 1,1862 dollar.

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

33 minuten geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

1 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

3 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

4 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

5 uur geleden