Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veel meer lastminuteboekingen bij vakantieparken'

'Veel meer lastminuteboekingen bij vakantieparken'

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantieparken krijgen de laatste paar weken veel meer lastminuteboekingen. Zo zag Landal GreenParks dat aantal stijgen en TopParken registreerde afgelopen week een piek. Volgens de vakantieparken bereiden vakantiegangers zich voor op maatregelen door de coronapandemie, zoals het op rood komen van een land. "De groep die nu nog moet boeken, kiest vanwege situaties in het buitenland voor een bestemming dichtbij", aldus een zegsvrouw van Landal.

De afgelopen tijd lopen de coronabesmettingen in Nederland weer op. Dat zou kunnen betekenen dat Nederland als land op rood wordt gezet, waardoor Nederlanders die een vakantie in het buitenland gepland hadden toch in eigen land moeten blijven. Maar ook worden de reisadviezen voor andere landen weer verscherpt vanwege oplopende besmettingen daar, waardoor men er niet meer zomaar naartoe mag.

TopParken, dat zegt in de zomer altijd wel vol te zitten en dat in Nederland bijna dertig parken heeft voor huur en verhuur van vakantiewoningen, spreekt van "extreem veel lastminuteboekingen" ten opzichte van het gemiddelde. Dat komt volgens een woordvoerder door "het sentiment" in de media en op sociale media. Ook zijn er verschillende onduidelijke signalen over het op vakantie gaan, waardoor mensen ervoor kiezen in eigen land te blijven.

Stormloop

Ook Landal GreenParks, dat honderd vakantieparken in Europa heeft waarvan 56 in Nederland, ziet een toename in de lastminuteboekingen. Vooral locaties aan het water, zoals de kust, zijn populair. Met name Nederlanders boeken extra, bij buitenlandse boekingen zijn geen opvallende veranderingen.

Hoewel Center Parcs spreekt van een "stormloop" aan lastminuteboekingen afgelopen maand, is het effect van de oplopende besmettingen volgens het bedrijf nog niet direct te zien. Wel zegt het bedrijf dat mensen uit voorzorg in Nederland hebben geboekt. Dat zijn vooral Nederlanders, al komen Duitsers langzaamaan terug. Ook Center Parcs spreekt van vakantieregels die "niet veel duidelijker zijn geworden ten opzichte van vorig jaar", waardoor mensen niet naar het buitenland gaan.

Vakantiehuisaanbieder Roompot laat weten dat er wel een grote vraag is, maar niet plotseling veel meer lastminuteboekingen voor vakantie in eigen land. De vraag komt duidelijk vanuit Nederlanders, de lastminuteboekingen uit het buitenland komen vooral van Duitsers. Roompot heeft iets meer dan honderd parken in Nederland.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

12 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

15 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

16 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

17 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

17 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

18 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

20 uur geleden