Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veel meer lastminuteboekingen bij vakantieparken'

'Veel meer lastminuteboekingen bij vakantieparken'

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantieparken krijgen de laatste paar weken veel meer lastminuteboekingen. Zo zag Landal GreenParks dat aantal stijgen en TopParken registreerde afgelopen week een piek. Volgens de vakantieparken bereiden vakantiegangers zich voor op maatregelen door de coronapandemie, zoals het op rood komen van een land. "De groep die nu nog moet boeken, kiest vanwege situaties in het buitenland voor een bestemming dichtbij", aldus een zegsvrouw van Landal.

De afgelopen tijd lopen de coronabesmettingen in Nederland weer op. Dat zou kunnen betekenen dat Nederland als land op rood wordt gezet, waardoor Nederlanders die een vakantie in het buitenland gepland hadden toch in eigen land moeten blijven. Maar ook worden de reisadviezen voor andere landen weer verscherpt vanwege oplopende besmettingen daar, waardoor men er niet meer zomaar naartoe mag.

TopParken, dat zegt in de zomer altijd wel vol te zitten en dat in Nederland bijna dertig parken heeft voor huur en verhuur van vakantiewoningen, spreekt van "extreem veel lastminuteboekingen" ten opzichte van het gemiddelde. Dat komt volgens een woordvoerder door "het sentiment" in de media en op sociale media. Ook zijn er verschillende onduidelijke signalen over het op vakantie gaan, waardoor mensen ervoor kiezen in eigen land te blijven.

Stormloop

Ook Landal GreenParks, dat honderd vakantieparken in Europa heeft waarvan 56 in Nederland, ziet een toename in de lastminuteboekingen. Vooral locaties aan het water, zoals de kust, zijn populair. Met name Nederlanders boeken extra, bij buitenlandse boekingen zijn geen opvallende veranderingen.

Hoewel Center Parcs spreekt van een "stormloop" aan lastminuteboekingen afgelopen maand, is het effect van de oplopende besmettingen volgens het bedrijf nog niet direct te zien. Wel zegt het bedrijf dat mensen uit voorzorg in Nederland hebben geboekt. Dat zijn vooral Nederlanders, al komen Duitsers langzaamaan terug. Ook Center Parcs spreekt van vakantieregels die "niet veel duidelijker zijn geworden ten opzichte van vorig jaar", waardoor mensen niet naar het buitenland gaan.

Vakantiehuisaanbieder Roompot laat weten dat er wel een grote vraag is, maar niet plotseling veel meer lastminuteboekingen voor vakantie in eigen land. De vraag komt duidelijk vanuit Nederlanders, de lastminuteboekingen uit het buitenland komen vooral van Duitsers. Roompot heeft iets meer dan honderd parken in Nederland.

Meer uit Financieel

Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

18 minuten geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

21 minuten geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

1 uur geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

2 uur geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

2 uur geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

2 uur geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

3 uur geleden