Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

US Steel onderuit op licht lager Wall Street

US Steel onderuit op licht lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend licht lager gesloten, daags na zware verliezen onder aanvoering van chipbedrijf Nvidia. De vrees dat eerder optimisme over de groei van de techsector dankzij AI overtrokken was, kreeg toen de overhand. Dit keer was US Steel een opvallende verliezer na mediaberichten dat de regering-Biden de overname van het staalbedrijf door een Japanse branchegenoot wil blokkeren.

Het aandeel US Steel ging ruim 17 procent onderuit. Amerikaanse media meldden dat president Joe Biden de overname van het bedrijf door Nippon Steel voor zo'n 14 miljard dollar wil verbieden. US Steel organiseerde een protestactie onder werknemers tegen die houding van de Amerikaanse regering en waarschuwde dat duizenden banen verloren gaan als de deal niet doorgaat.

De Dow-Jonesindex won een fractie tot 40.974,97 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent tot 5520,07 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,3 procent tot 17.084,30 punten. Na de koersdaling van 9,5 procent op dinsdag sloot Nvidia 1,6 procent lager.

Amerikaanse arbeidsmarkt

De blik van beleggers was gericht op de Amerikaanse arbeidsmarkt. Nieuwe cijfers van het ministerie van Arbeid over nieuwe vacatures wezen op een verdere afkoeling van de arbeidsmarkt. Dit voedt de hoop op een sterkere verlaging van de rente door de Federal Reserve.

De Amerikaanse koepel van centrale banken publiceerde ook zijn zogenoemde Beige Book, waarin de staat van de economie wordt omschreven. Uit een rondvraag bij bedrijven en werkzoekenden kwam het beeld naar voren dat de economische activiteit in de meeste regio's van de VS de afgelopen tijd stagneerde of achteruitging.

Dollar Tree en Zscaler

Kwartaalresultaten zetten de beurskoersen van een aantal bedrijven in beweging. Budgetketen Dollar Tree zakte 22 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. Eerder waarschuwde branchegenoot Dollar General dat vooral de lagere inkomens minder uitgeven door de hoge inflatie en hogere leenkosten. De verkoper van beveiligingssoftware Zscaler daalde bijna 19 procent. Het bedrijf was minder positief over de omzet in het komende boekjaar dan veel analisten hadden verwacht.

De olieprijzen bleven dalen, ondanks berichten dat oliekartel OPEC+ mogelijk langer wil wachten met het verhogen van de olieproductie. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,1 procent in prijs tot 68,85 dollar. Brentolie werd 1,9 procent goedkoper op 72,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

20 minuten geleden
Minister zwijgt over mogelijke uitruil met China in zaak-Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.

2 uur geleden
Europese luchtvaartmaatschappijen passen duurzaamheidsclaims aan

BRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.

2 uur geleden
Duitse toeleverancier kan weer Nexperia-chips uit China halen

FRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.

2 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen door ruime voorraden

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
AEX-index veert op na verliesbeurt, InPost stijgt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.

6 uur geleden
Funderingsspecialist Sif wijst op lastige markt windmolenparken

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.

7 uur geleden