Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom hard onderuit op lager Damrak na resultaten

TomTom hard onderuit op lager Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel TomTom ging donderdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten van de navigatiespecialist. Ook Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, werd lager gezet ondanks een forse stijging van de bestellingen. De Europese olieproducenten stonden eveneens onder druk door berichten dat oliekartel OPEC een overeenkomst heeft bereikt over een verhoging van de olieproductie.

TomTom raakte bijna 16 procent kwijt. Het navigatiebedrijf boekte in het eerste halfjaar een hogere omzet dankzij het herstel in de wereldwijde auto-industrie. TomTom spreekt ondanks die stijging van teleurstellende resultaten, doordat chiptekorten de productie van auto's dwars zaten. Het bedrijf ziet zich daardoor genoodzaakt zijn vooruitzichten voor heel 2021 naar beneden bij te stellen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de min op 742,81 punten. De MidKap daalde 1,1 procent tot 1039,49 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent. Londen bleef vrijwel vlak.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway.com zakte 1,5 procent in de AEX. De maaltijdbezorger verwerkte in de eerste jaarhelft opnieuw fors meer bestellingen. Met name in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland liet het bedrijf sterke groei zien. In Nederland was dat met ruim een derde meer bestellingen relatief laag. Dankzij de sterke cijfers is Just Eat Takeaway positiever geworden over het hele jaar.

Olie- en gasconcern Shell kampte met de lagere olieprijzen en verloor 2,2 procent. Concurrent BP zakte 2,8 procent in Londen en het Franse Total verloor 2,2 procent in Parijs. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent tot 72,08 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 73,87 dollar per vat. Dat had mede te maken met berichten dat er bij oliekartel OPEC en zijn bondgenoten een compromis is gesloten om de productie verder te verhogen.

MidKap

In de MidKap ging Galapagos 12 procent onderuit na de bekendmaking van onderzoeksresultaten van een aantal kandidaatmedicijnen van de biotechnoloog. Op de lokale markt klom ICT Group 2,8 procent tot 14,45 euro. Het consortium onder leiding van NPM Capital heeft zijn bod op de IT-dienstverlener verhoogd naar 14,90 euro per aandeel. Eerder bood NPM 14,50 euro per aandeel ICT.

In Frankfurt kelderde Siemens Energy 9,5 procent. Het Duitse energieconcern verwacht de winstdoelstelling voor het derde kwartaal niet te halen als gevolg van hogere kosten voor materialen. Daimler daalde 0,1 procent ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Duitse eigenaar van Mercedes.

De euro was 1,1835 dollar waard, tegen 1,1823 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

4 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

6 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

6 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

7 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

9 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

9 uur geleden