Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus en chipbedrijven helpen AEX vooruit

Techinvesteerder Prosus en chipbedrijven helpen AEX vooruit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging dinsdag verder vooruit onder aanvoering van techinvesteerder Prosus. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden in de kopgroep. In Londen stond de bankensector in de belangstelling na het opheffen van de dividendbeperkingen voor de Britse banken. Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van de resultaten van Goldman Sachs en JPMorgan Chase. De kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken, die later op de dag naar buiten komen, geven het startsein voor het cijferseizoen op Wall Street.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 741,34 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1055,44 punten. Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen won 0,1 procent, dankzij een sterk herstel van de Britse winkelverkopen in het tweede kwartaal.

Lloyds Banking Group en HSBC wonnen tot 1,2 procent, terwijl Barclays een eerdere winst inleverde. De Britse banken mogen van de Bank of England weer winst uitkeren aan hun aandeelhouders. Ook eindigen per direct de speciale coronabeperkingen op de hoogte van het dividend. De Britse centrale bank had de kredietverstrekkers min of meer een verbod opgelegd om dividend uit te keren om de economische schokken van de coronapandemie op te vangen.

Prosus

Prosus (plus 1,9 procent) profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft. ASMI, Besi en ASML stegen tot 1,7 procent. Olie- en gasconcern Shell won 0,5 procent na een adviesverhoging door Barclays. ING sloot de rij met een min van 0,8 procent. De bank verkoopt zijn consumentenactiviteiten in Oostenrijk aan bank99, een dochter van Österreichische Post.

In de MidKap zakte luchtvaartcombinatie Air France-KLM 2,1 procent. Frankrijk scherpt de coronaregels aan voor reizigers uit het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Portugal. Ook moeten ongevaccineerde reizigers van buiten de Europese Unie, waaronder het VK, na aankomst in quarantaine.

Nokia

In Helsinki steeg Nokia 7,6 procent. Het Finse netwerkconcern verwacht zijn winstverwachting voor dit jaar op te schroeven dankzij een sterk tweede kwartaal. Nokia maakt op 29 juli de resultaten bekend. Swatch won 1,6 procent in Zürich. Het Zwitserse horlogebedrijf boekte in de eerste jaarhelft weer winst dankzij een herstel van de verkopen. Qiagen zakte 3 procent in Frankfurt. Het biotechnologiebedrijf verlaagde zijn verwachtingen door een zwakkere vraag naar zijn coronatesten.

De euro was 1,1841 dollar waard, tegen 1,1855 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 74,53 dollar. Brentolie klom ook 0,6 procent in prijs, tot 75,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

26 minuten geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

1 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

2 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

3 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

4 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

4 uur geleden