Techinvesteerder Prosus en chipbedrijven helpen AEX vooruit
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging dinsdag verder vooruit onder aanvoering van techinvesteerder Prosus. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden in de kopgroep. In Londen stond de bankensector in de belangstelling na het opheffen van de dividendbeperkingen voor de Britse banken. Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van de resultaten van Goldman Sachs en JPMorgan Chase. De kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken, die later op de dag naar buiten komen, geven het startsein voor het cijferseizoen op Wall Street.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 741,34 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1055,44 punten. Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen won 0,1 procent, dankzij een sterk herstel van de Britse winkelverkopen in het tweede kwartaal.
Lloyds Banking Group en HSBC wonnen tot 1,2 procent, terwijl Barclays een eerdere winst inleverde. De Britse banken mogen van de Bank of England weer winst uitkeren aan hun aandeelhouders. Ook eindigen per direct de speciale coronabeperkingen op de hoogte van het dividend. De Britse centrale bank had de kredietverstrekkers min of meer een verbod opgelegd om dividend uit te keren om de economische schokken van de coronapandemie op te vangen.
Prosus
Prosus (plus 1,9 procent) profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft. ASMI, Besi en ASML stegen tot 1,7 procent. Olie- en gasconcern Shell won 0,5 procent na een adviesverhoging door Barclays. ING sloot de rij met een min van 0,8 procent. De bank verkoopt zijn consumentenactiviteiten in Oostenrijk aan bank99, een dochter van Österreichische Post.
In de MidKap zakte luchtvaartcombinatie Air France-KLM 2,1 procent. Frankrijk scherpt de coronaregels aan voor reizigers uit het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Portugal. Ook moeten ongevaccineerde reizigers van buiten de Europese Unie, waaronder het VK, na aankomst in quarantaine.
Nokia
In Helsinki steeg Nokia 7,6 procent. Het Finse netwerkconcern verwacht zijn winstverwachting voor dit jaar op te schroeven dankzij een sterk tweede kwartaal. Nokia maakt op 29 juli de resultaten bekend. Swatch won 1,6 procent in Zürich. Het Zwitserse horlogebedrijf boekte in de eerste jaarhelft weer winst dankzij een herstel van de verkopen. Qiagen zakte 3 procent in Frankfurt. Het biotechnologiebedrijf verlaagde zijn verwachtingen door een zwakkere vraag naar zijn coronatesten.
De euro was 1,1841 dollar waard, tegen 1,1855 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 74,53 dollar. Brentolie klom ook 0,6 procent in prijs, tot 75,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
3 uur geleden