Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevig herstel voor Nikkei na nieuwe recordstanden Wall Street

Stevig herstel voor Nikkei na nieuwe recordstanden Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag een stevig herstel na de recente verliesbeurten. Beleggers schoven de zorgen over de opmars van de Delta-variant van het coronavirus aan de kant en trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein door de hernieuwde hoop op een fors herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een winst van 2,3 procent op 28.569,02 punten. De Japanse hoofdindex liet in de voorgaande drie handelssessies nog flinke verliezen zien en zakte tot het laagste niveau in bijna acht weken. Vooral de bedrijven die gevoelig zijn voor de economische ontwikkelingen werden weer opgepikt. Ook een verdere stijging van de Japanse machine-orders in mei bood steun aan de aandelenhandel. Robotmaker Yaskawa Electric dikte ruim 6 procent aan na een verhoging van de winstverwachting voor het huidige boekjaar. Concurrent Fanuc kreeg er ook meer dan 6 procent bij.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom ook 0,4 procent. Beleggers verwerkten nog de verrassende stap van de People's Bank of China, die vrijdag de kapitaaleisen van banken verlaagde om meer steun te kunnen bieden aan de kleinere bedrijven die hun kosten zien stijgen door de hogere prijzen van grondstoffen. De All Ordinaries in Sydney won 0,8 procent ondanks het hoogste aantal positieve coronatests in de Australische deelstaat New South Wales dit jaar.

Meer uit Financieel

Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.

33 minuten geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

44 minuten geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

57 minuten geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

2 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

14 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

15 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

15 uur geleden