Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevig herstel voor Nikkei na nieuwe recordstanden Wall Street

Stevig herstel voor Nikkei na nieuwe recordstanden Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag een stevig herstel na de recente verliesbeurten. Beleggers schoven de zorgen over de opmars van de Delta-variant van het coronavirus aan de kant en trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein door de hernieuwde hoop op een fors herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een winst van 2,3 procent op 28.569,02 punten. De Japanse hoofdindex liet in de voorgaande drie handelssessies nog flinke verliezen zien en zakte tot het laagste niveau in bijna acht weken. Vooral de bedrijven die gevoelig zijn voor de economische ontwikkelingen werden weer opgepikt. Ook een verdere stijging van de Japanse machine-orders in mei bood steun aan de aandelenhandel. Robotmaker Yaskawa Electric dikte ruim 6 procent aan na een verhoging van de winstverwachting voor het huidige boekjaar. Concurrent Fanuc kreeg er ook meer dan 6 procent bij.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom ook 0,4 procent. Beleggers verwerkten nog de verrassende stap van de People's Bank of China, die vrijdag de kapitaaleisen van banken verlaagde om meer steun te kunnen bieden aan de kleinere bedrijven die hun kosten zien stijgen door de hogere prijzen van grondstoffen. De All Ordinaries in Sydney won 0,8 procent ondanks het hoogste aantal positieve coronatests in de Australische deelstaat New South Wales dit jaar.

Meer uit Financieel

Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

1 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

1 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

3 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

5 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

6 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

6 uur geleden