Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevig herstel voor Nikkei na nieuwe recordstanden Wall Street

Stevig herstel voor Nikkei na nieuwe recordstanden Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag een stevig herstel na de recente verliesbeurten. Beleggers schoven de zorgen over de opmars van de Delta-variant van het coronavirus aan de kant en trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein door de hernieuwde hoop op een fors herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een winst van 2,3 procent op 28.569,02 punten. De Japanse hoofdindex liet in de voorgaande drie handelssessies nog flinke verliezen zien en zakte tot het laagste niveau in bijna acht weken. Vooral de bedrijven die gevoelig zijn voor de economische ontwikkelingen werden weer opgepikt. Ook een verdere stijging van de Japanse machine-orders in mei bood steun aan de aandelenhandel. Robotmaker Yaskawa Electric dikte ruim 6 procent aan na een verhoging van de winstverwachting voor het huidige boekjaar. Concurrent Fanuc kreeg er ook meer dan 6 procent bij.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom ook 0,4 procent. Beleggers verwerkten nog de verrassende stap van de People's Bank of China, die vrijdag de kapitaaleisen van banken verlaagde om meer steun te kunnen bieden aan de kleinere bedrijven die hun kosten zien stijgen door de hogere prijzen van grondstoffen. De All Ordinaries in Sydney won 0,8 procent ondanks het hoogste aantal positieve coronatests in de Australische deelstaat New South Wales dit jaar.

Meer uit Financieel

Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

5 minuten geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

1 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

2 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

3 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

4 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden