Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotland seponeert zaak om uitlevering Catalaanse separatist

Schotland seponeert zaak om uitlevering Catalaanse separatist

EDINBURGH (ANP) - Schotland stopt met de rechtszaak rond de uitlevering van de Catalaanse separatist Clara Ponsatí, omdat Ponsatí momenteel in België woont en dus buiten de jurisdictie van het Schotse hof is. Spanje wil haar vervolgen wegens het volgens de Spaanse regering illegaal organiseren van het referendum over onafhankelijkheid van Catalonië in 2017.

Ponsatí zou hebben aangegeven in België te blijven en niet meer terug te komen naar Schotland. "Je kan iemand niet uitleveren die hier niet is", meent de rechter volgens lokale media.

Madrid wil Ponsatí vervolgen, evenals Toni Comín en de voormalig president van Catalonië Carles Puigdemont. Tegen de drie loopt een Europees arrestatiebevel. Na het referendum vluchtten de politici naar België en Schotland en werden in 2019 gekozen in het Europees Parlement. Hierdoor kregen ze parlementaire immuniteit, maar de Europese rechter heeft besloten dit op te schorten.

In België en Schotland werden processen aangespannen die moeten uitwijzen of de autoriteiten van deze landen het Europese aanhoudingsbevel moeten handhaven en de politici moeten overleveren. In België loopt deze zaak nog.

Meer uit Buitenland

Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

23 minuten geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

45 minuten geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

57 minuten geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

2 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

3 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

3 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

4 uur geleden