Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 130 landen willen voedselproductie meenemen in klimaatbeleid

Ruim 130 landen willen voedselproductie meenemen in klimaatbeleid

DUBAI (ANP) - Meer dan 130 landen verklaarden vrijdag op de klimaattop in Dubai dat ze voedselproductie en de broeikasgassen die daarbij vrijkomen mee gaan nemen in het klimaatbeleid. Ook Nederland wil zich hieraan binden en heeft de verklaring ondertekend.

Volgens het Wereld Natuur Fonds (WWF) zijn de 134 landen die hun handtekening hebben gezet ook de landen die 75 procent van alle broeikasgassen afkomstig van voedselproductie veroorzaken. João Campari van WWF noemde de verklaring "precies wat we nodig hebben", maar ook vond hij het tijd voor actie.

De Nederlandse Landbouwexpert Natasja Oerlemans van het WWF vond het voorafgaand aan de COP28 al een "geweldige kans" dat het onderwerp voedselproductie op de agenda staat. Tot nu toe hadden landen nog geen afspraken gemaakt om in klimaatbeleid ook de uitstoot van voedselproductie mee te nemen.

Ze wijst erop dat het voedselsysteem in zijn geheel verantwoordelijk is voor een derde van de uitstoot van broeikasgassen. "En ook is het heel gevoelig voor klimaatverandering. Bij weersextremen is voedselzekerheid het eerste wat eronder lijdt." Ze hoopt dat er komende dagen gerichte plannen komen als gevolg van deze toezeggingen op de klimaattop.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil snel af van Russische benaming muntgeld

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense centrale bank heeft bekendgemaakt dat het muntgeld dat al eeuwen kopeke heet, een Oekraïense naam krijgt: de sjah. Oekraïne wil af van de naam van de Oekraïense cent, kopeke, omdat die uit Rusland komt.

53 minuten geleden
Europarlement wil dat EU-lidstaten Hongarije hard gaan straffen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement roept de EU-lidstaten op om hard op te treden tegen Hongarije. Dat kunnen zij doen door artikel 7 te activeren, waarmee onder andere het stemrecht van Hongarije in de EU kan worden ontnomen. De situatie in Hongarije verslechtert en de rechtsstaat wordt continu bedreigd, stelt het parlement na onderzoek. De achteruitgang is volgens de Europarlementariërs mede te wijten aan de laksheid van de lidstaten.

56 minuten geleden
15 lichamen van Palestijnse gevangenen overgedragen

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien Palestijnse gevangenen zijn aangekomen in een ziekenhuis in de Gazastrook. Dat betekent dat Israël nu sinds het staakt-het-vuren 285 overleden Palestijnen heeft overgedragen in ruil voor de lichamen van 21 gijzelaars die werden vastgehouden door Hamas.

1 uur geleden
Duitse verpleger krijgt levenslang voor doden van patiënten

AKEN (ANP/AFP) - Een Duitse verpleger is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten. De man diende hen dodelijke injecties toe. Hij is ook schuldig bevonden aan poging tot moord op 27 anderen.

1 uur geleden
Europarlementariërs verdeeld over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zijn verdeeld over het akkoord van EU-klimaatministers over het klimaatdoel voor 2040. De Duitse parlementariër Peter Liese van de christendemocraten vindt het akkoord "zeer ambitieus en aanvaardbaar". Maar Renew Europe-parlementariër Gerben-Jan Gerbrandy (D66) vindt het doel "niets meer dan een vijgenblad".

2 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

ILE D'OLERON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen, van wie vier zwaargewond.

2 uur geleden
Belgische veiligheidsraad praat donderdag over drone-incidenten

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft de Nationale Veiligheidsraad bijeengeroepen om te praten over de drone-incidenten bij luchthavens van dinsdagavond. Meerdere vliegvelden kwamen stil te liggen.

3 uur geleden