Grondgebied grootste struikelblok vredesonderhandelingen Oekraïne
KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zou er nog geen overeenstemming zijn met de VS over gebieden in Oost-Oekraïne. Delen daarvan zijn bezet door Rusland. "We hebben niet dezelfde kijk op de Donbas", zei Zelensky daarover tegen persbureau Bloomberg.
In het oorspronkelijke Amerikaanse 28-puntenplan was het inleveren van grondgebied aan Rusland al onderdeel van de afspraken. Rusland zou onder dat plan de Krim en de regio's Loehansk en Donetsk krijgen toebedeeld, waaronder op dit moment niet-bezette gebiedsdelen. Ook erkennen ondertekenaars van die versie van het akkoord dat de gebieden daarmee van Rusland zijn.
Zelensky is maandag in Londen om te spreken met enkele Europese bondgenoten over een conceptvoorstel voor een vredesakkoord. Onder meer premier Keir Starmer, de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn daarbij aanwezig. Ook spreekt Zelensky later op maandag in Brussel met NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en -Raadsvoorzitter António Costa.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
1 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
4 uur geleden