EU-ministers eens over nieuwe regels afwijzing asielaanvragen
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige landen van herkomst. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om asielaanvragen versneld af te handelen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.
EU-landen maakten ook afspraken over nieuwe regels voor asielzoekers die door een veilig derde land zijn gereisd voordat zij in een EU-land een asielaanvraag indienden. EU-lidstaten kunnen met deze veilige derde landen afspraken maken om daar asielaanvragen af te handelen en niet in het EU-land.
De nieuwe regels versoepelen ook de huidige vereiste dat er een band moet zijn tussen degene die asiel aanvraagt en het veilige derde land waar de asielzoeker naartoe wordt gestuurd door het land waar hij of zij een aanvraag wilde indienen.
Regels veilige landen
De regels voor veilige landen van herkomst gaan ervan uit dat aanvragers uit een dergelijk land voldoende worden beschermd tegen ernstige schendingen van hun grondrechten of tegen het risico van vervolging om bijvoorbeeld geloof of seksuele geaardheid.
De EU-lidstaten hebben Bangladesh, Colombia, Egypte, India, Kosovo, Marokko en Tunesië aangemerkt als veilig derde land van herkomst.
De Deense minister Rasmus Stoklund (Immigratie en Integratie) noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in het asielbeleid van de EU". Het besluit en de eerste EU-lijst van veilige landen van herkomst zal volgens Stoklund "bijdragen aan snellere en efficiëntere asielprocedures en de terugkeer van mensen zonder bescherming."
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
10 minuten geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
4 uur geleden