Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank zet geen geld opzij voor mogelijke straf witwasdossier

Rabobank zet geen geld opzij voor mogelijke straf witwasdossier

UTRECHT (ANP) - Rabobank zet geen geld opzij voor een dreigende boete voor tekortkomingen bij het tegengaan van witwassen. Het Openbaar Ministerie (OM) dagvaardde de bank eerder dit jaar op verdenking van jarenlange overtredingen van de wet die witwassen en financiering van terrorisme moet voorkomen. Financieel topman Bas Brouwers durft nog geen bedrag te plakken op de mogelijke uitkomst van die zaak. Daarvoor is nu nog "te veel onzekerheid", waardoor een voorziening volgens boekhoudregels niet kan.

Rabobank schrijft in zijn halfjaarverslag wel dat de impact "significant" kan zijn. Bij de andere banken speelden eerder vergelijkbare zaken. Zij lieten het niet op een rechtsgang aankomen. ING trof in 2018 een schikking met het OM van 775 miljoen euro en ABN AMRO betaalde in 2021 bij een schikking 480 miljoen euro.

Ook Rabobank heeft met het OM gepraat, geeft topman Stefaan Decraene aan. Maar volgens hem zinde het OM op een te hoge boete. "Als wij vinden dat het bedrag buitensporig is, dan zijn wij niet bereid die schikking te doen", licht hij toe. "Vandaar dat besluit. Meer kunnen wij daar vandaag ook niet over zeggen."

Extra medewerkers

Het onderzoek van justitie richtte zich op de periode van oktober 2016 tot eind 2021. Het OM concludeerde dat Rabobank "jarenlang tekortschoot in het doen van klantonderzoek en het melden van ongebruikelijke transacties". Rabobank weet nog niet wanneer de zaak voor de rechter komt.

Om de tekortkomingen op te lossen, heeft het concern de afgelopen jaren grote investeringen gedaan in het aannemen van veel extra medewerkers om klanten en transacties na te lopen. Sinds medio vorig jaar loopt het aantal medewerkers bij de bank dat zich hiermee bezighoudt weer terug, al gaat het nog steeds om duizenden mensen.

Meer uit Financieel

Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

1 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

1 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

1 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

1 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

6 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

6 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

7 uur geleden