President Biden wil meer concurrentie in Amerikaanse economie
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil concurrentie in de economie van de Verenigde Staten meer de ruimte geven. Om dat mogelijk te maken, moet het toezicht van de mededingingsautoriteiten worden versterkt. Biden ondertekent daartoe deze vrijdag nog een decreet met meer dan zeventig initiatieven.
Volgens het Witte Huis worden Amerikaanse consumenten en werknemers al heel lang gedupeerd door de macht van grote bedrijven en het beleid van Washington bij het goedkeuren van bedrijfsovernames. Er zal nu bijvoorbeeld scherper toezicht komen op overnames in de technologie- en internetsector waarbij bedrijven kleinere rivalen opkopen om zo concurrentie uit te schakelen. Dat geldt ook voor onder meer de bankensector, de farmaceutische en zorgindustrie, luchtvaart en landbouw.
Volgens het Witte Huis betalen Amerikaanse huishoudens vanwege het gebrek aan concurrentie meer voor bijvoorbeeld geneesmiddelen. Het gebrek vertaalt zich ook in lagere lonen voor werknemers en het remmen van innovatie en economische groei. Volgens de regering kosten hogere prijzen en lagere lonen door gebrek aan concurrentie een gemiddeld Amerikaans huishouden momenteel 5000 dollar per jaar.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
11 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
15 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
16 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden