Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden wil meer concurrentie in Amerikaanse economie

President Biden wil meer concurrentie in Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil concurrentie in de economie van de Verenigde Staten meer de ruimte geven. Om dat mogelijk te maken, moet het toezicht van de mededingingsautoriteiten worden versterkt. Biden ondertekent daartoe deze vrijdag nog een decreet met meer dan zeventig initiatieven.

Volgens het Witte Huis worden Amerikaanse consumenten en werknemers al heel lang gedupeerd door de macht van grote bedrijven en het beleid van Washington bij het goedkeuren van bedrijfsovernames. Er zal nu bijvoorbeeld scherper toezicht komen op overnames in de technologie- en internetsector waarbij bedrijven kleinere rivalen opkopen om zo concurrentie uit te schakelen. Dat geldt ook voor onder meer de bankensector, de farmaceutische en zorgindustrie, luchtvaart en landbouw.

Volgens het Witte Huis betalen Amerikaanse huishoudens vanwege het gebrek aan concurrentie meer voor bijvoorbeeld geneesmiddelen. Het gebrek vertaalt zich ook in lagere lonen voor werknemers en het remmen van innovatie en economische groei. Volgens de regering kosten hogere prijzen en lagere lonen door gebrek aan concurrentie een gemiddeld Amerikaans huishouden momenteel 5000 dollar per jaar.

Meer uit Financieel

ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

39 minuten geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

57 minuten geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

58 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen Emiraten repatriëren maandag passagiers

DUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.

1 uur geleden
FNV hoopt op lang gesprek met kabinet, verwacht het niet

DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.

2 uur geleden
Energie-Nederland: energierekening stijgt niet direct door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.

2 uur geleden
Weinig Nederlandse reizigers in Dubai door eerdere vliegbeperking

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.

2 uur geleden