Pornoster Ron Jeremy aangeklaagd voor 30 nieuwe vergrijpen
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Tegen de bekende Amerikaanse pornoacteur Ron Jeremy zijn 30 nieuwe aanklachten voor seksueel misbruik ingediend, die moeten aantonen dat hij zich aan minstens 21 vrouwen heeft vergrepen. Dit lieten openbaar aanklagers in Los Angeles woensdag in de rechtbank weten.
De 68-jarige Jeremy zou zich volgens de nieuwe aanklachten sinds 1996 schuldig hebben gemaakt aan het seksueel misbruiken van meisjes die destijds pas 15 jaar waren. De openbaar aanklagers menen dat Jeremy twaalf meisjes verkracht zou hebben, zich zeven keer oraal zou hebben laten bevredigen door minderjarigen, een paar van hen gepenetreerd zou hebben met een voorwerp en sommige slachtoffers "bewerkt" zou hebben terwijl ze sliepen.
"Meer dan eens lijden slachtoffers van seksueel misbruik in stilte en daar moet iets aan gedaan worden. Ze moeten alle hulp krijgen die beschikbaar is om hen hier bovenop te krijgen en de moed geven om hun verhaal te doen", aldus officier van justitie van Los Angeles George Gascon.
Jeremy zit sinds juni 2020 vast op verdenking van het misbruiken van vier vrouwen. Later kwamen nog meer aanklachten tegen hem binnen. Hij houdt vol onschuldig te zijn, maar kan de gevangenis vooralsnog slechts verlaten tegen betaling van een borgsom van 5,6 miljoen euro.
Op 12 oktober wordt de zaak voortgezet.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
3 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
4 uur geleden