
Pentagon: enkele extremist blies zichzelf op bij aanslag Kabul
KABUL (ANP) - De bomaanslag op het internationale vliegveld van Kabul werd gepleegd door één extremist, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. Daarmee corrigeert het Pentagon eerdere meldingen over twee extremisten en twee aparte explosies. Wel zijn er nog steeds "geloofwaardige dreigingen" van aanslagen bij het vliegveld.
Bij de aanslag kwamen minstens negentig mensen om het leven, onder wie Afghaanse burgers, Amerikaanse militairen en Talibanstrijders. Amerikaanse militairen die gewond zijn geraakt door de klap worden in Duitsland behandeld.
Bij de aanslag blies een terrorist zichzelf op bij een toegangspoort van het vliegveld. Er kwamen meldingen binnen van een tweede explosie bij een nabijgelegen hotel, maar die explosie heeft volgens het Pentagon niet plaatsgevonden. De aanval werd opgeëist door de terroristische organisatie Islamitische Staat (IS).
Grote mensenmassa
De ontploffing vond plaats in de grote mensenmassa die sinds de machtsovername van de Taliban het vliegveld proberen te betreden om aan het nieuwe regime te ontsnappen. De menigte zou iets kleiner zijn geworden sinds de aanval.
Volgens defensie in de VS gaan de evacuaties door tot het "laatste moment" op de dag van de deadline, 31 augustus. Momenteel staan er volgens het Pentagon nog zo'n 5400 mensen op het vliegveld te wachten op evacuatie. Inmiddels zijn er ongeveer 105.000 mensen opgehaald uit Kabul.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De NAVO vraagt Europese lidstaten om hun luchtverdediging aanzienlijk te versterken. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. De defensieministers van de NAVO-landen zullen donderdag in Brussel instemmen met het verzoek, zeggen NAVO-diplomaten.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst SBOe claimt een brug tussen de Krim en Rusland te hebben aangevallen met explosieven. Daarbij zou de brug beschadigd zijn geraakt. Hoe groot de schade is, is niet duidelijk. Het verkeer werd volgens berichten verstoord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is actiever op sociale media dan tijdens zijn eerste ambtsperiode. De krant The Washington Post becijferde dat hij in de 132 dagen sinds zijn aantreden 2262 berichten plaatste op zijn platform Truth Social. Tijdens zijn eerste presidentschap ging het in diezelfde periode nog om 685 berichten op Twitter. Daarbij worden ook door hem gedeelde posts van andere gebruikers meegerekend.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De progressieve politicus Lee Jae-myung heeft in Zuid-Korea de presidentsverkiezingen gewonnen. Dat komt naar voren uit een gezamenlijke exitpoll van Zuid-Koreaanse media. Zuid-Koreanen moesten naar de stembus na de afzetting van de conservatieve president Yoon Suk-yeol. Die veroorzaakte eind vorig jaar een politieke crisis door de militaire noodtoestand uit te roepen om de oppositie buitenspel te zetten.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse minister-president Donald Tusk heeft voor 11 juni een vertrouwensstemming in het parlement aangekondigd. Hij wil weten of er nog steun is voor zijn regering na de presidentsverkiezingen van afgelopen weekend. Die werden gewonnen door de nationalistische en eurosceptische Karol Nawrocki. Tusk is juist pro-Europees.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - Tien uur na de opening van de stembureaus heeft 71,5 procent van de kiezers gestemd voor de presidentsverkiezingen in Zuid-Korea. Volgens persbureau Yonhap gaat het om 31,7 miljoen stemgerechtigden. De in totaal ruim 44 miljoen kiezers kunnen tot 13.00 uur Nederlandse tijd hun stem uitbrengen.
5 uur geledenKYIV/WASHINGTON (ANP/RTR) - De stafchef van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, en de eerste vicepremier Joelia Svyrydenko zijn met een delegatie in Washington aangekomen voor gesprekken met Amerikaanse functionarissen.
6 uur geleden