Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-EU-onderhandelaar kandidaat Franse presidentsverkiezingen

Oud-EU-onderhandelaar kandidaat Franse presidentsverkiezingen

PARIJS (ANP) - Voormalig EU-onderhandelaar voor de brexit, Michel Barnier, stelt zich kandidaat voor de Franse presidentsverkiezingen. De Fransman maakte donderdag bekend dat hij namens de centrumrechtse partij Les Républicains (LR) volgend jaar mee wil doen aan de presidentsverkiezingen.

In een interview met TF1 vertelde de 70-jarige Barnier dat hij "Frankrijk weer gerespecteerd wil maken". Barnier wil het opnemen tegen zittend president Emmanuel Macron, met wie hij nauw samenwerkte tijdens de brexitonderhandelingen, om "het land te veranderen". Hij sloeg een meer rechtse toon aan dan de president en sprak bijvoorbeeld over de noodzaak om "het gezag van de staat te herstellen" en "de immigratie te beperken".

In de jaren 70 begon Barnier zijn politieke carrière, toen als jongste parlementslid ooit van Frankrijk. Hij was onder meer minister van Buitenlandse Zaken en Landbouw en werd in 2016 hoofdonderhandelaar namens de Europese Unie (EU) voor de brexit. In de internationale pers kreeg hij vanwege die rol veel aandacht, maar bij het Franse publiek is hij relatief onbekend.

Barnier is het meest prominente lid van de centrumrechtse partij Les Républicains dat heeft gezegd zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen. Het is nog niet duidelijk of de partij een voorverkiezing organiseert of het lid dat het hoogste in de peilingen staat later dit jaar als kandidaat naar voren schuift.

Bij de presidentsverkiezingen in 2022 wordt Marine Le Pen van de rechts-populistische partij Rassemblement National (RN) waarschijnlijk de belangrijkste tegenstander van Macron.

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

1 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

3 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

4 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

4 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

7 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

7 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

10 uur geleden