Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-EU-onderhandelaar kandidaat Franse presidentsverkiezingen

Oud-EU-onderhandelaar kandidaat Franse presidentsverkiezingen

PARIJS (ANP) - Voormalig EU-onderhandelaar voor de brexit, Michel Barnier, stelt zich kandidaat voor de Franse presidentsverkiezingen. De Fransman maakte donderdag bekend dat hij namens de centrumrechtse partij Les Républicains (LR) volgend jaar mee wil doen aan de presidentsverkiezingen.

In een interview met TF1 vertelde de 70-jarige Barnier dat hij "Frankrijk weer gerespecteerd wil maken". Barnier wil het opnemen tegen zittend president Emmanuel Macron, met wie hij nauw samenwerkte tijdens de brexitonderhandelingen, om "het land te veranderen". Hij sloeg een meer rechtse toon aan dan de president en sprak bijvoorbeeld over de noodzaak om "het gezag van de staat te herstellen" en "de immigratie te beperken".

In de jaren 70 begon Barnier zijn politieke carrière, toen als jongste parlementslid ooit van Frankrijk. Hij was onder meer minister van Buitenlandse Zaken en Landbouw en werd in 2016 hoofdonderhandelaar namens de Europese Unie (EU) voor de brexit. In de internationale pers kreeg hij vanwege die rol veel aandacht, maar bij het Franse publiek is hij relatief onbekend.

Barnier is het meest prominente lid van de centrumrechtse partij Les Républicains dat heeft gezegd zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen. Het is nog niet duidelijk of de partij een voorverkiezing organiseert of het lid dat het hoogste in de peilingen staat later dit jaar als kandidaat naar voren schuift.

Bij de presidentsverkiezingen in 2022 wordt Marine Le Pen van de rechts-populistische partij Rassemblement National (RN) waarschijnlijk de belangrijkste tegenstander van Macron.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

2 minuten geleden
Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

25 minuten geleden
NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

40 minuten geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

50 minuten geleden
Fox: regering-Trump schrapt beschermde status Somaliërs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.

1 uur geleden
Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

1 uur geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

2 uur geleden