Oranje regio's in trek bij reizigers Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Onder de populairste vliegbestemmingen vanaf Schiphol is een aantal bestemmingen waarvoor nog een oranje reisadvies geldt. Vooral naar Istanbul, Málaga, Londen en Barcelona wordt veel gevlogen, terwijl de overheid nog adviseert daar alleen heen te gaan als dat strikt noodzakelijk is.
"Kennelijk zijn er toch mensen die die kant op willen", zegt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens hem springt vergeleken met de rest van het jaar met name de belangstelling voor Málaga en Istanbul eruit.
Londen en Barcelona zijn het hele jaar door populair, onder meer doordat het zakelijke bestemmingen zijn. Datzelfde geldt voor het nu populaire Parijs. Ook de Spaanse vakantie-eilanden Ibiza en Mallorca behoren op dit moment tot de favoriete bestemmingen.
Voldoende capaciteit
Schiphol rekent dit jaar tijdens de drukste dagen in augustus op dagelijks 160.000 reizigers. Dat waren er tijdens recorddagen voor de crisis 235.000.
De luchthaven denkt de bezoekersstromen in principe goed aan te kunnen. "Maar we hebben eerder gezien dat het aantal reizigers ineens een stuk kan oplopen." Zo vervoert Schiphol nu dagelijks bijna 100.000 passagiers, een maand geleden waren dat er 40.000. "Bij het inzetten van personeel blijven we rekening houden met meerdere scenario’s." De luchthaven zegt hoe dan ook genoeg personeel beschikbaar te hebben.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
3 uur geleden