OPEC: vraag naar olie in 2022 boven niveau van voor coronacrisis
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie trekt de komende tijd geleidelijk aan en komt in de tweede helft van volgend jaar uit boven het niveau van voor de coronacrisis. Die verwachting spreekt oliekartel OPEC uit in zijn maandelijkse rapport over de oliemarkt. Op weg naar die piek verwacht de OPEC nog een dip in de vraag in het eerste kwartaal van komend jaar.
De vraag blijft door de stijging duidelijk boven de hoeveelheid olie liggen die de OPEC-landen en bondgenoten als Rusland en Kazachstan nu oppompen. Dat komt door afspraken over productiebeperkingen die de landen vorig jaar maakten toen de vraag naar olie als gevolg van de corona-uitbraak ineens wegviel. Met die afspraken wilden de landen de olieprijs stabiel houden.
De productieafspraken lopen in augustus af, maar tot nu toe is er geen akkoord gesloten over een verhoging van de productie, omdat de Verenigde Arabische Emiraten dwarsliggen. Inmiddels zijn er berichten dat er een akkoord met dat land is gesloten, waardoor de weg naar een beperkte verruiming van de olieproductie open zou liggen.
De productiebeperkingen zouden pas in april helemaal vervallen, als het aan Saudi-Arabië ligt. Die wens is te verklaren door de voorspelde dip in het eerste kwartaal van 2022.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
22 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
2 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
4 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
4 uur geleden