OPEC: vraag naar olie in 2022 boven niveau van voor coronacrisis
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie trekt de komende tijd geleidelijk aan en komt in de tweede helft van volgend jaar uit boven het niveau van voor de coronacrisis. Die verwachting spreekt oliekartel OPEC uit in zijn maandelijkse rapport over de oliemarkt. Op weg naar die piek verwacht de OPEC nog een dip in de vraag in het eerste kwartaal van komend jaar.
De vraag blijft door de stijging duidelijk boven de hoeveelheid olie liggen die de OPEC-landen en bondgenoten als Rusland en Kazachstan nu oppompen. Dat komt door afspraken over productiebeperkingen die de landen vorig jaar maakten toen de vraag naar olie als gevolg van de corona-uitbraak ineens wegviel. Met die afspraken wilden de landen de olieprijs stabiel houden.
De productieafspraken lopen in augustus af, maar tot nu toe is er geen akkoord gesloten over een verhoging van de productie, omdat de Verenigde Arabische Emiraten dwarsliggen. Inmiddels zijn er berichten dat er een akkoord met dat land is gesloten, waardoor de weg naar een beperkte verruiming van de olieproductie open zou liggen.
De productiebeperkingen zouden pas in april helemaal vervallen, als het aan Saudi-Arabië ligt. Die wens is te verklaren door de voorspelde dip in het eerste kwartaal van 2022.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ballast Nedam heeft in 2025 een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Ook nam het orderboek van het bouwbedrijf toe. Ballast Nedam werkt onder meer aan het Haagse bouwproject Waldorp Four. Daar bouwt het vier hoge woontorens vlak naast al bestaande lage woontorens. Ook houdt de bouwer zich veel bezig met infrastructuurprojecten. Ballast Nedam is daarnaast ook actief in het buitenland.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
4 uur geleden