Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Britse toezichthouder heft dividendbeperkingen voor banken op

Ook Britse toezichthouder heft dividendbeperkingen voor banken op

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Banken in het Verenigd Koninkrijk mogen weer winst uitkeren aan hun aandeelhouders. Daarnaast eindigen per direct de speciale coronabeperkingen op de hoogte van het dividend, maakte de Bank of England (BoE) bekend.

Net als toezichthouders in de eurozone en de Verenigde Staten legde de Britse centrale bank kredietverstrekkers min of meer een verbod op om dividend uit te keren. Op die manier zouden banken genoeg kapitaal in kas houden om extreme economische schokken aan te kunnen tijdens de coronapandemie.

De afdeling voor toezicht van de BoE maakt nu uit tussentijdse resultaten van een stresstest voor Britse banken op dat hun buffers sterk genoeg zijn. Daarnaast zijn de economische vooruitzichten verbeterd nu het Verenigd Koninkrijk en andere landen al ver zijn met hun vaccinatiecampagnes om het coronavirus onder controle te krijgen.

Bovengrens

Onlangs stond de Amerikaanse Federal Reserve banken al toe om de hoogte van het dividend zelf te bepalen en eigen aandelen terug te kopen. De Britse centrale bank versoepelde de eigen regels in december al enigszins. Zo mochten banken wel alvast dividend apart zetten, maar nog niet uitbetalen. De toezichthouder hanteerde daarbij een bovengrens van 25 procent van de winst, maar ook dat plafond verdwijnt nu.

De Europese Centrale Bank (ECB) blijft de strengere dividendregels voor banken waarschijnlijk tot eind september handhaven. Die beperkingen gaan gepaard met lossere regels voor de hoeveelheid kapitaal die banken in de eurozone moeten aanhouden, zodat ze geld blijven uitlenen aan bedrijven en huishoudens.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

10 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

10 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

12 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

14 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

15 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

15 uur geleden