Omzet Levi Strauss bijna weer op pre-crisisniveau
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse jeansmaker Levi Strauss zit qua omzet alweer bijna op het niveau van voor de crisis. Met name de stijgende onlineverkopen van het merk zorgden voor extra opbrengsten. Maar ook dat steeds meer winkels weer open mogen levert meer inkomsten op.
In de Verenigde Staten en in China waren de opbrengsten in de drie maanden tot en met 30 mei hoger dan in diezelfde periode in 2019. De maand mei was in Europa een betere maand in vergelijking met mei 2019. In het huidige kwartaal verwacht Levi de omzet van 2019 minstens te kunnen evenaren.
De vergelijking op jaarbasis gaat mank vanwege de coronamaatregelen die in veel landen golden een jaar terug. In vergelijking met een jaar geleden stegen de opbrengsten met 156 procent tot 1,3 miljard dollar. Onder de streep bleef een bedrag over van 65 miljoen dollar. Dat was een jaar eerder nog een tekort van 364 miljoen dollar.
Onlineverkopen
Overigens zijn nog niet alle winkels van Levi open. Tijdens de meetperiode gingen er wel steeds meer filialen van het slot. Volgens het bedrijf was 17 procent van de winkels in het kwartaal een periode dicht. In Europa ging het om circa een op de drie winkels. Momenteel is 92 procent van de winkels open.
De onlineverkopen van Levi stegen in de meetperiode met 42 procent. Bijna een kwart van de broeken en andere kledingstukken die Levi verkoopt, gebeurt via de online kanalen.
Levi verhoogde verder zijn verwachtingen voor het hele boekjaar wat betreft omzet en winst. Daarbij gaat het ook zijn aandeelhouders meer belonen. Het dividend werd namelijk ook verhoogd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
10 minuten geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
10 uur geleden