Omzet chipfabrikant TSMC stijgt flink door chiptekorten
HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese chipproducent TSMC heeft in het tweede kwartaal van het jaar geprofiteerd van het wereldwijde chiptekort. De omzet van het bedrijf, dat chips maakt voor andere bedrijven en geen eigen merken voert, ging met 20 procent omhoog. In juni lagen de opbrengsten zelfs bijna een kwart hoger dan vorig jaar.
De inkomsten van TSMC kwamen uit op 372,1 miljard Taiwanese dollar, omgerekend zo'n 11,2 miljard euro. Het chipbedrijf werkt niet alleen op hogere capaciteit om aan alle vraag te voldoen, maar kan ook meer geld vragen voor zijn diensten, stellen analisten. Daarmee kan het de winstmarge hoog houden ondanks enorme investeringen die het bedrijf wil doen in nieuwe fabrieken.
Het lijkt erop dat het wereldwijde chiptekort nog wel even aan zal houden. Tot nu toe hebben vooral autofabrikanten productielijnen tijdelijk stil moeten leggen door tekorten, maar de kans bestaat dat ook andere sectoren de komende tijd worden getroffen. United Microelectronics, een kleinere branchegenoot van TSMC, zei eerder deze week dat chipbedrijven mogelijk pas over twee jaar weer aan de vraag kunnen voldoen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
6 uur geleden