Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei verder omlaag na rentebesluit Bank of Japan

Nikkei verder omlaag na rentebesluit Bank of Japan

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag opnieuw lager gesloten. De beurshandel stond in het teken van het besluit van de Bank of Japan om de rente ongewijzigd te laten. De centrale bank verlaagde zijn groeiverwachting voor de economie dit jaar, maar handhaafde het vooruitzicht dat de economie afstevent op een bescheiden herstel. Volgens kenners geeft de Bank of Japan daarmee een signaal af dat het stimuleringsbeleid de komende tijd onveranderd zal blijven.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een verlies van 1 procent het weekeinde in op 28.003,08 punten. Het was de derde verliesbeurt op rij. De Japanse centrale bank verwacht dat de op twee na grootste economie ter wereld dit jaar met 3,8 procent zal groeien. Eerder werd nog gerekend op een groei van 4 procent. Voor het volgende fiscale jaar werd de groeiverwachting wel opgeschroefd. Ook maakte de Bank of Japan zijn klimaatplannen bekend. Vanaf volgend jaar gaat de centrale bank gratis leningen verstrekken voor activiteiten gericht op het terugdringen van de CO2-uitstoot en investeren in zogenoemde groene obligaties.

De Japanse chipbedrijven behoorden tot de grootste dalers in de Nikkei. Advantest en Tokyo Electron zakten tot 2 procent, nadat de Taiwanese concurrent TSMC liet weten nieuwe chipfabrieken te gaan bouwen in de Verenigde Staten en Japan en de productie in China uit te breiden. Farmaceut Eisai kelderde 12 procent na het besluit van enkele grote ziekenhuizen om een alzheimermedicijn, dat overeenkomt met het middel dat Eisai samen met partner Biogen heeft ontwikkeld, niet te gebruiken. Fast Retailing daalde dik 2 procent. De eigenaar van kledingketen Uniqlo verlaagde zijn winstverwachting voor dit jaar.

De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,7 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney won een fractie en de Kospi in Seoul verloor 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Unilever zakt op Damrak na beursgang ijsjestak Magnum

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.

31 minuten geleden
Magnum-topman: denk dat ijs een echt volksaandeel kan worden

AMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.

56 minuten geleden
Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriƫle productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

1 uur geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

1 uur geleden
China boekt recordhandelsoverschot ondanks zwakke export naar VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.

3 uur geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

3 uur geleden
Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

20 uur geleden