Nikkei verder omlaag na rentebesluit Bank of Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag opnieuw lager gesloten. De beurshandel stond in het teken van het besluit van de Bank of Japan om de rente ongewijzigd te laten. De centrale bank verlaagde zijn groeiverwachting voor de economie dit jaar, maar handhaafde het vooruitzicht dat de economie afstevent op een bescheiden herstel. Volgens kenners geeft de Bank of Japan daarmee een signaal af dat het stimuleringsbeleid de komende tijd onveranderd zal blijven.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een verlies van 1 procent het weekeinde in op 28.003,08 punten. Het was de derde verliesbeurt op rij. De Japanse centrale bank verwacht dat de op twee na grootste economie ter wereld dit jaar met 3,8 procent zal groeien. Eerder werd nog gerekend op een groei van 4 procent. Voor het volgende fiscale jaar werd de groeiverwachting wel opgeschroefd. Ook maakte de Bank of Japan zijn klimaatplannen bekend. Vanaf volgend jaar gaat de centrale bank gratis leningen verstrekken voor activiteiten gericht op het terugdringen van de CO2-uitstoot en investeren in zogenoemde groene obligaties.
De Japanse chipbedrijven behoorden tot de grootste dalers in de Nikkei. Advantest en Tokyo Electron zakten tot 2 procent, nadat de Taiwanese concurrent TSMC liet weten nieuwe chipfabrieken te gaan bouwen in de Verenigde Staten en Japan en de productie in China uit te breiden. Farmaceut Eisai kelderde 12 procent na het besluit van enkele grote ziekenhuizen om een alzheimermedicijn, dat overeenkomt met het middel dat Eisai samen met partner Biogen heeft ontwikkeld, niet te gebruiken. Fast Retailing daalde dik 2 procent. De eigenaar van kledingketen Uniqlo verlaagde zijn winstverwachting voor dit jaar.
De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,7 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney won een fractie en de Kospi in Seoul verloor 0,3 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
4 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
6 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
7 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
9 uur geleden