Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Franse premier Barnier wil ook grenscontroles

Nieuwe Franse premier Barnier wil ook grenscontroles

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse premier Michel Barnier wil strengere grenscontroles om illegale immigratie tegen te gaan. Frankrijk slaagt er volgens hem niet meer voldoende in de grenzen te controleren en het migratiebeleid uit te voeren of om greep te krijgen op de grensoverschrijdende misdaad. Frankrijk kijkt volgens hem naar Duitsland dat in september ook steekproefsgewijze grenscontroles heeft ingevoerd langs de westelijke grenzen. Bij andere grenzen waren die eerder al door Berlijn ingevoerd. Dit is volgens de regels van de Europese Unie in bepaalde situaties tijdelijk mogelijk.

Barnier hield dinsdag zijn openingstoespraak voor het parlement waar zijn nieuwe regering nog geen meerderheid in zicht heeft. Mogelijk vist hij naar steun van onder meer het rechtse Rassemblement national van Marine Le Pen. Die partij heeft 126 zetels en dringt al jaren aan op het terugdringen van de immigratie. Barnier zegt "meedogenloos te willen optreden tegen smokkelaars, mensenhandelaars die ellende en wanhoop uitbuiten ten koste van de levens van duizenden migranten in de Middellandse Zee of in het Kanaal". Hij stelt ook strengere maatregelen voor om mensen die illegaal in het land zijn, uit te kunnen zetten en langer vast te zetten tot het zover is.

President Emmanuel Macron stelde Barnier aan als premier nadat de verkiezingen in juli een sterk verdeeld parlement hadden opgeleverd. De aanhang van de partij van Macron kromp tot 96 zetels. Samen met bondgenoten heeft de coalitie nu 212 zetels in de Franse Tweede Kamer, die in totaal 577 leden telt. Voor zijn regeringsverklaring moet Barnier nu voldoende steun zoeken onder de 365 overige leden van de Nationale Vergadering. Als hij geen meerderheid achter zijn regeringsverklaring weet te krijgen, moet de regering-Barnier terstond aftreden.

Meer uit Buitenland

België wil onderzoek naar vijf EU-parlementariërs om Huawei

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Belgische autoriteiten hebben het Europese Parlement om ontheffing gevraagd van de immuniteit van vijf Europarlementariërs vanwege een onderzoek naar corrupte praktijken rond de Chinese techgigant Huawei. Dat maakte de voorzitter van het EP, Roberta Metsola, bekend.

32 minuten geleden
VN: waarschuwingsschoten bij bezoek diplomaten onacceptabel

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres van de Verenigde Naties heeft de waarschuwingsschoten die Israëlische militairen losten bij een bezoek van diplomaten aan de Westelijke Jordaanoever "onacceptabel" genoemd. Volgens Guterres is het duidelijk dat er nooit op diplomaten mag worden gevuurd die hun werk doen.

1 uur geleden
VN: geleverde hulp aan Gaza nog niet verdeeld door onveiligheid

GENEVE (ANP/RTR) - De hulpgoederen die deze week naar de Gazastrook zijn gebracht, zijn nog niet verdeeld. Een woordvoerder van de Verenigde Naties zegt dat dit komt doordat Israël de VN alleen toegang geeft via een onveilige route.

2 uur geleden
Rutte voelt 'brede steun' voor fors hogere NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte voelt "brede steun" voor wat de NAVO-bondgenoten op de top volgende maand in Den Haag moeten bereiken. "En dat is aanzienlijk meer uitgeven aan defensie en aan alles wat met defensie te maken heeft", zei Rutte op een persconferentie na een ontmoeting met premier Dick Schoof. "Ik denk dat we er zullen komen."

2 uur geleden
Trump toont Ramaphosa beelden over vermeende genocide Zuid-Afrika

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn ontmoeting met zijn Zuid-Afrikaanse ambtgenoot Cyril Ramaphosa video's getoond over vermeende genocide in Zuid-Afrika. Witte inwoners zouden daardoor worden getroffen. Deze beweringen zijn niet bewezen.

2 uur geleden
Bijna 50.000 Oekraïners opgepakt bij vluchtpoging sinds 2022

KYIV (ANP/AFP) - Bijna 50.000 Oekraïners zijn aan de grenzen van Oekraïne gearresteerd bij pogingen het land te ontvluchten, vooral naar Roemenië en Hongarije. Sinds de invoering van de krijgswet in 2022 mogen de meeste mannen in de leeftijd van 18 tot 60 jaar het land niet uit, omdat ze oproepbaar moeten zijn voor militaire dienst.

3 uur geleden
Macron belooft stappen tegen politieke islam in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron komt na een speciaal overleg over de bedreiging "van de nationale samenhang" door moslimgroepen met maatregelen tegen de politieke islam. Deze moeten activiteiten van met name de Moslimbroederschap tegengaan, maar hoe ze er precies uit komen te zien, is nog niet duidelijk.

4 uur geleden