Amerikaanse helikopter en vliegtuig crashen in Zuid-Chinese Zee
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zowel een Amerikaanse helikopter als een gevechtsvliegtuig zijn zondag neergestort in de Zuid-Chinese Zee. De twee incidenten gebeurden afzonderlijk van elkaar, met 45 minuten ertussen.
Een Sea Hawk-helikopter stortte neer "tijdens routinematige operaties vanaf het vliegdekschip USS Nimitz", schrijft de Amerikaanse marine op X. Even later stortte ook een Amerikaans gevechtsvliegtuig, een F/A-18F Super Hornet, neer. Alle vijf bemanningsleden van de helikopter en het gevechtsvliegtuig zijn in veiligheid gebracht. Details over exacte locatie en oorzaak zijn nog niet bekend. De incidenten worden onderzocht.
Volgens China destabiliseert de Amerikaanse militaire aanwezigheid in de Zuid-Chinese Zee de regio. China claimt de hele zee, maar andere landen die aan de zee grenzen maken er deels ook aanspraak op.
De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel bezig met een tour langs Maleisië, Japan en Zuid-Korea.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit uit dat hij zich als vicepresident kandidaat gaat stellen bij de volgende verkiezingen. Sommige aanhangers sporen Trump aan manieren te vinden om voor een derde ambtstermijn te gaan, ondanks dat dit volgens de grondwet verboden is. "Het is te schattig", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One, terwijl hij de mogelijkheid uitsloot.
18 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geleverd op een nieuwe rakettest van Rusland. Die was niet "gepast", aldus Trump. Hij vindt dat de Russische president Vladimir Poetin zich moet richten op het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR) - Inwoners van Jamaica zijn massaal opgeroepen te evacueren voor de komst van orkaan Melissa, die daar naar verwachting overstromingen, aardverschuivingen en stormvloeden zal veroorzaken.
2 uur geledenDOUALA (ANP/AFP) - Bij confrontaties tussen veiligheidstroepen en demonstranten zijn in Kameroen vier doden gevallen, melden de autoriteiten zondag. Oppositieleider Issa Tchiroma Bakary, die claimt de verkiezingen op 12 oktober te hebben gewonnen, had zijn aanhangers opgeroepen vreedzaam te demonstreren aan de vooravond van de officiële bekendmaking van de verkiezingsresultaten. In Kameroen geldt een verbod op openbare bijeenkomsten.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP/RTR) - De partij van de Argentijnse president Javier Milei heeft de tussentijdse parlementsverkiezingen gewonnen, melden lokale media. 90 procent van de stemmen is inmiddels geteld en de partij van Milei, La Libertad Avanza, komt op 40,8 procent van de stemmen. De peronistische oppositie won 24,5 procent van de stemmen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Venezuela heeft de komst van een Amerikaans oorlogsschip in Trinidad en Tobago veroordeeld als "militaire provocatie" die "erop gericht is een oorlog in het Caribisch gebied uit te lokken". Dat schrijft de regering van president Nicolás Maduro in een verklaring.
7 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/AFP) - Zoals verwacht is zittend president Alassane Ouattara op weg de presidentsverkiezingen in Ivoorkust met overmacht te winnen. De eerste resultaten die de kiescommissie heeft bekendgemaakt, geven de 83-jarige Ouattara in sommige departementen meer dan 90 procent van de stemmen.
10 uur geleden