Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses Wilders aan Timmermans om AI-afbeeldingen

Excuses Wilders aan Timmermans om AI-afbeeldingen

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders biedt Frans Timmermans excuses aan voor mogelijk lasterlijke afbeeldingen die met kunstmatige intelligentie zijn gemaakt van de lijsttrekker van GroenLinks-PvdA. De afbeeldingen zouden zijn gemaakt door twee Kamerleden van de PVV.

"Ongepast en ongehoord. Ik neem er afstand van. Site is offline. Excuses aan collega Timmermans", laat de leider van de PVV maandag op X weten.

GroenLinks-PvdA had aangekondigd aangifte te doen vanwege de afbeeldingen op de Facebookpagina 'Wij doen geen aangifte tegen Geert Wilders', die zouden zijn gemaakt door PVV-Kamerleden Maikel Boon en Patrick Crijns. Boon staat nu op de kandidatenlijst van de PVV op plaats 23 en Crijns op 34.

Onderzoek

Volgens Timmermans zetten de Kamerleden aan tot opruiing en haat en bedreigt dat de democratie. Op een van de afbeeldingen op de site was onder meer te zien hoe Timmermans geboeid wordt afgevoerd door twee politieagenten.

In de Volkskrant laat het Team Bedreigde Politici van de politie weten dat onderzoek wordt gedaan naar de Facebookpagina.

Meer uit Binnenland

Storing deels verholpen, uitgifte noodpaspoorten weer mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Op Schiphol kunnen mensen die hun paspoort zijn kwijtgeraakt weer een noodpaspoort krijgen. De technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is daarmee deels opgelost.

52 minuten geleden
Raad voor de Rechtspraak oneens met uitbreiding taakstrafverbod

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak is 'zeer kritisch' over mogelijke uitbreiding van het taakstrafverbod. In een verklaring schrijft de raad dat het kabinetsvoorstel de rol van de rechter zou aantasten. Het voorstel verbiedt rechters te kiezen welke straf ze opleggen bij geweld tegen hulpverleners en agenten. Daardoor kunnen rechters geen "hoognodig maatwerk" leveren, aldus de raad.

1 uur geleden
Storing opgelost, huren van ov-fietsen weer mogelijk

UTRECHT (ANP) - Het is weer mogelijk om ov-fietsen te huren. De storing waardoor dit overal in het land niet lukte is opgelost, laat een woordvoerster van NS maandagochtend weten. Wat er precies misging, is nog onduidelijk.

1 uur geleden
Inspectie keurt 37,5 procent van getest kindervuurwerk af

DEN HAAG (ANP) - Van het geteste kindervuurwerk is 37,5 procent afgekeurd omdat het een groot risico kan vormen. Twee fonteinsoorten in de categorie kindervuurwerk explodeerden. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft in totaal veertig fonteinen, knetterpellets en flitstabletten getest.

2 uur geleden
Ruim 1700 asielzoekers in Ter Apel na openen opvang Biddinghuizen

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is tijdens het weekeinde gedaald tot iets meer dan 1700, na de opening van een grote opvang in Biddinghuizen. Volgens de cijfers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaten er afgelopen donderdag en vrijdag nog bijna 2100 mensen in Ter Apel.

2 uur geleden
Verstrekken noodpaspoort niet mogelijk door storing

DEN HAAG (ANP) - Wie zijn paspoort kwijtraakt, kan momenteel niet direct een noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee meldt dat er een technische storing is, waardoor het niet lukt om de documenten te verstrekken.

3 uur geleden
Niet mogelijk om ov-fiets NS te huren door landelijke storing

UTRECHT (ANP) - Door een IT-storing kunnen mensen momenteel geen ov-fietsen huren bij de NS. Een woordvoerder van de NS bevestigt na berichtgeving van het AD dat alle uitgiftepunten in Nederland hier last van hebben.

3 uur geleden