Excuses Wilders aan Timmermans om AI-afbeeldingen
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders biedt Frans Timmermans excuses aan voor mogelijk lasterlijke afbeeldingen die met kunstmatige intelligentie zijn gemaakt van de lijsttrekker van GroenLinks-PvdA. De afbeeldingen zouden zijn gemaakt door twee Kamerleden van de PVV.
"Ongepast en ongehoord. Ik neem er afstand van. Site is offline. Excuses aan collega Timmermans", laat de leider van de PVV maandag op X weten.
GroenLinks-PvdA had aangekondigd aangifte te doen vanwege de afbeeldingen op de Facebookpagina 'Wij doen geen aangifte tegen Geert Wilders', die zouden zijn gemaakt door PVV-Kamerleden Maikel Boon en Patrick Crijns. Boon staat nu op de kandidatenlijst van de PVV op plaats 23 en Crijns op 34.
Onderzoek
Volgens Timmermans zetten de Kamerleden aan tot opruiing en haat en bedreigt dat de democratie. Op een van de afbeeldingen op de site was onder meer te zien hoe Timmermans geboeid wordt afgevoerd door twee politieagenten.
In de Volkskrant laat het Team Bedreigde Politici van de politie weten dat onderzoek wordt gedaan naar de Facebookpagina.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden