Trump zegt geen vicepresident te willen worden bij verkiezingen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit uit dat hij zich als vicepresident kandidaat gaat stellen bij de volgende verkiezingen. Sommige aanhangers sporen Trump aan manieren te vinden om voor een derde ambtstermijn te gaan, ondanks dat dit volgens de grondwet verboden is. "Het is te schattig", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One, terwijl hij de mogelijkheid uitsloot.
Het plan zou zijn dat iemand anders zich kandidaat zou stellen voor het presidentschap, met Trump als vicepresident. Als deze persoon verkozen zou worden, zou die onmiddellijk aftreden en Trump terugplaatsen in het Oval Office.
Volgens Trump hebben de Republikeinen een veelbelovende lijst met kandidaten voor de verkiezingen van 2028, onder wie Marco Rubio, de minister van Buitenlandse Zaken, en vicepresident JD Vance.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politicus Nigel Farage geeft zijn parlementszetel op na onrust over zijn financiën, maar stelt zich wel herkiesbaar. Hij legt zijn politieke lot daarmee in handen van de kiezers, maakte hij bekend op een persconferentie. Farage voert met zijn anti-immigratiepartij Reform UK momenteel de peilingen aan.
49 minuten geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de beperkingen voor de wapenverkoop aan Turkije te willen schrappen. Dat zou mogelijk betekenen dat Turkije F-35-gevechtsvliegtuigen mag kopen, iets waar het land al lang om vraagt.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry en zes andere prominenten, waaronder Elton John, Sadie Frost en Liz Hurley, hebben hun rechtszaak tegen de uitgeverij van onder meer The Daily Mail verloren. Het gerechtshof in Londen heeft alle vorderingen afgewezen, blijkt uit de dinsdagmiddag gepubliceerde schriftelijke uitspraak.
56 minuten geledenANKARA (ANP) - De NAVO benadeelt zichzelf als zij Oekraïne buiten de deur blijft houden, vindt president Volodymyr Zelensky. Op de eerste dag van de NAVO-top in Ankara hield Zelensky een NAVO-forum voor dat zijn land als dronegrootmacht bijvoorbeeld zijn gelijke niet heeft.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk. Volgens het hof heeft ze die straf inmiddels achter de rug.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.
3 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.
3 uur geleden