Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl na resultaten flink omlaag op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway, bekend van Thuisbezorgd.nl, was donderdag de grote verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden teleurgesteld op de nieuwe resultaten van het maaltijdbestelbedrijf. Biotechnoloog Galapagos en navigatiespecialist TomTom werden na cijfers ook hard afgestraft op Beursplein 5. Het was sowieso een sombere beursdag, waarin de belangrijkste Europese graadmeters allemaal duidelijke verliezen noteerden.
Just Eat Takeaway (min 9 procent) was de grootste daler in de AEX-index. De maaltijdbezorger verwerkte in de eerste jaarhelft opnieuw fors meer bestellingen en liet vooral in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland een sterke groei zien. Dankzij de sterke cijfers is Just Eat Takeaway ook positiever geworden over het hele jaar.
Toch is de groei van het aantal bestellingen in de laatste maanden flink afgezwakt ten opzichte van het eerste kwartaal. Analisten wezen daarnaast op een achterblijvende winstgevendheid. In de eerste zes maanden was er zelfs sprake van een operationeel verlies, wat onder meer veroorzaakt werd door tijdelijke maximale vergoedingen die het bezorgbedrijf in de Verenigde Staten en Canada mocht rekenen.
TomTom
Bij de kleinere bedrijven zag TomTom ruim 15 procent aan waarde verdampen. Het navigatiebedrijf boekte in het eerste halfjaar een hogere omzet dankzij het herstel in de wereldwijde auto-industrie. TomTom spreekt ondanks die stijging van teleurstellende resultaten, doordat chiptekorten de productie van auto's dwars zaten, en verlaagde zijn vooruitzichten voor heel 2021. In de MidKap leverde Galapagos zo'n 13 procent in na enkele updates van klinische studies. Analisten van KBC Securities spraken van gemengde testresultaten en schroefden het koersdoel voor de biotechnoloog flink terug.
De Amsterdamse AEX ging uiteindelijk met een min van 0,7 procent de handel uit op 739,42 punten en de MidKap zakte 1,5 procent tot 1035,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot meer dan 1 procent. Onder meer de Europese olieproducenten stonden onder druk door berichten dat oliekartel OPEC een overeenkomst heeft bereikt over een verhoging van de olieproductie.
Olie- en gasconcern Shell kampte met de lagere olieprijzen en verloor ruim 2 procent. Concurrent BP zakte bijna 3 procent in Londen en het Franse TotalEnergies verloor dik 1 procent in Parijs. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 72,84 dollar en Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 74,46 dollar per vat. De euro was daarbij 1,1810 dollar waard, tegen 1,1823 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
9 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
11 uur geleden