Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl na resultaten flink omlaag op beurs

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl na resultaten flink omlaag op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway, bekend van Thuisbezorgd.nl, was donderdag de grote verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden teleurgesteld op de nieuwe resultaten van het maaltijdbestelbedrijf. Biotechnoloog Galapagos en navigatiespecialist TomTom werden na cijfers ook hard afgestraft op Beursplein 5. Het was sowieso een sombere beursdag, waarin de belangrijkste Europese graadmeters allemaal duidelijke verliezen noteerden.

Just Eat Takeaway (min 9 procent) was de grootste daler in de AEX-index. De maaltijdbezorger verwerkte in de eerste jaarhelft opnieuw fors meer bestellingen en liet vooral in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland een sterke groei zien. Dankzij de sterke cijfers is Just Eat Takeaway ook positiever geworden over het hele jaar.

Toch is de groei van het aantal bestellingen in de laatste maanden flink afgezwakt ten opzichte van het eerste kwartaal. Analisten wezen daarnaast op een achterblijvende winstgevendheid. In de eerste zes maanden was er zelfs sprake van een operationeel verlies, wat onder meer veroorzaakt werd door tijdelijke maximale vergoedingen die het bezorgbedrijf in de Verenigde Staten en Canada mocht rekenen.

TomTom

Bij de kleinere bedrijven zag TomTom ruim 15 procent aan waarde verdampen. Het navigatiebedrijf boekte in het eerste halfjaar een hogere omzet dankzij het herstel in de wereldwijde auto-industrie. TomTom spreekt ondanks die stijging van teleurstellende resultaten, doordat chiptekorten de productie van auto's dwars zaten, en verlaagde zijn vooruitzichten voor heel 2021. In de MidKap leverde Galapagos zo'n 13 procent in na enkele updates van klinische studies. Analisten van KBC Securities spraken van gemengde testresultaten en schroefden het koersdoel voor de biotechnoloog flink terug.

De Amsterdamse AEX ging uiteindelijk met een min van 0,7 procent de handel uit op 739,42 punten en de MidKap zakte 1,5 procent tot 1035,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot meer dan 1 procent. Onder meer de Europese olieproducenten stonden onder druk door berichten dat oliekartel OPEC een overeenkomst heeft bereikt over een verhoging van de olieproductie.

Olie- en gasconcern Shell kampte met de lagere olieprijzen en verloor ruim 2 procent. Concurrent BP zakte bijna 3 procent in Londen en het Franse TotalEnergies verloor dik 1 procent in Parijs. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 72,84 dollar en Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 74,46 dollar per vat. De euro was daarbij 1,1810 dollar waard, tegen 1,1823 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

1 uur geleden
Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

1 uur geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

1 uur geleden
Werkgeversorganisaties: FNV haalt met Spekman ervaren bestuurder

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met de benoeming van Hans Spekman "een ervaren bestuurder in huis gehaald". Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de aanstelling van de voormalige PvdA-politicus tot nieuwe voorzitter.

1 uur geleden
Rijlessen mogelijk duurder door stijgende brandstofprijs

DEN HAAG (ANP) - Rijlessen worden mogelijk duurder als gevolg van de stijgende brandstofprijs. Het is aan rijschoolhouders om te bepalen of die kosten worden doorberekend, stellen brancheverenigingen. Hoe langer de hoge prijzen aanhouden, hoe eerder dat gebeurt, vertelt voorzitter van de Landelijke Beroepsvereniging Kwaliteitsbevordering Rijschoolbranche Irene van Drongelen.

1 uur geleden
Brussel: geen zorgen over tekorten, EU heeft voldoende olie

BRUSSEL (ANP/RTR/FP) - De lidstaten van de Europese Unie hebben voldoende olie en er zijn geen zorgen over acute tekorten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd. Door de oorlog zijn de energieprijzen hard aan het stijgen. De olieprijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

1 uur geleden
Bronnen: Saudi-Arabië verlaagt productie op twee olievelden

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.

2 uur geleden