Moederbedrijf Mora en Van Dobben wil helft fabrieken sluiten
TILBURG (ANP) - Snackfabrikant Van Geloven, bekend van merken als Mora en Van Dobben, is van plan om de helft van zijn productielocaties in Nederland en België te sluiten. De ingreep heeft gevolgen voor 142 medewerkers, van wie 67 in Nederland, meldt het bedrijf. Met de plannen hoopt het concern de continuïteit van het bedrijf te borgen en verder te groeien in Nederland, België en daarbuiten.
Drie productielocaties in Wijk bij Duurstede, Cuijk en in het Belgische Mol moeten in de loop van 2026 sluiten, maakte Van Geloven bekend. De fabrikant van bekende snacks heeft nu nog zes productielocaties en bij het bedrijf werken in totaal ruim 1100 medewerkers. De drie grotere overgebleven fabrieken staan in Tilburg, Helmond en Maastricht.
De precieze gevolgen voor de werknemers zijn nog onduidelijk. Donderdag zijn alle medewerkers over de voorgenomen reorganisatie geïnformeerd. Ook zijn overleggen met de betreffende ondernemingsraden gestart.
Productlocaties
"Met de voorgenomen concentratie van onze productielocaties borgen we een solide basis die nodig is om concurrerend te blijven in een sterk veranderende markt met toenemende inflatie", legt commercieel directeur Walter van de Ven uit. "Deze stap helpt ons om onze marktpositie te versterken en geeft ons de mogelijkheid om te groeien en nieuwe kansen te benutten."
Van Geloven realiseert zich naar eigen zeggen dat de plannen ingrijpend zijn voor medewerkers en hun gezinnen. "Wij zullen medewerkers uiteraard met zorg en respect ondersteunen in deze moeilijke periode. Dit uitgangspunt zal leidend zijn in de gesprekken met de ondernemingsraden en de vakbonden", zegt Van de Ven. "We streven ernaar om dit traject zo snel mogelijk af te ronden, zodat we onze medewerkers zo snel mogelijk zekerheid kunnen geven."
Sluiting
In de te sluiten fabrieken worden vooral snacks met kaas en vleessnacks geproduceerd, laat Van Geloven weten. Het gaat om relatief kleine en verouderde fabrieken, met hoge kosten en een lage productiviteit, verduidelijkt het concern. "Het is vanuit economisch perspectief logisch om die productie te concentreren op andere productielocaties."
Ruud Hövelings, onderhandelaar gemaksvoedingsindustrie bij vakbond CNV, zegt dat de bonden op de hoogte zijn gesteld van de voorgenomen stappen. De werkgever is volgens Hövelings "best bereid" om goede afspraken te maken voor de werknemers die dit raakt. In de voedingsindustrie is het volgens Hövelings sowieso een beetje "kwakkelen" en hebben bedrijven last om goede arbeidskrachten te vinden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
16 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
1 dag geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
1 dag geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geleden