Zware aardbeving treft noorden van Afghanistan
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Het noorden van Afghanistan is in de nacht van zondag op maandag (plaatselijke tijd) getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,3, meldt het Amerikaanse geologische instituut USGS. De beving vond plaats op een diepte van 28 kilometer in de omgeving van de plaats Choelm, niet ver van de stad Mazar-i-Sharif. Eerder sprak USGS nog van een diepte van 10 kilometer.
Er is nog niets bekend over mogelijke slachtoffers. De rampenbestrijdingsdienst van het land zei dat berichten over eventuele slachtoffers later worden gedeeld.
De aardbeving werd ook gevoeld in de zuidelijker gelegen hoofdstad Kabul. Twee maanden geleden kostte een zware aardbeving meer dan 2200 mensenlevens, in een land dat kampt met armoede en andere problemen.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
49 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
3 uur geleden