Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
Zo zijn de aandelenmarkten naar records gestegen, mede aangejaagd door de omvangrijke investeringen van grote techbedrijven in AI. "Dit jaar hebben we alleen al 500 miljard dollar aan AI-investeringen. Dus er kunnen zorgen zijn dat er bubbels ontstaan bij AI of crypto's", aldus de Noorse WEF-president. Hij zegt dat beleggers geduld moeten hebben met dit soort investeringen die volgens Brende ook nieuwe aanjagers van economische groei kunnen zijn.
Hij zei ook dat AI kan zorgen voor grote doorbraken in onder meer wetenschap, medicijnen, ruimtevaart en energie. "AI kan processen zo sterk versnellen", aldus Brende.
De WEF-topman is ook bezorgd over de geopolitieke onrust in de wereld, waaronder de handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelt wel dat de wereldeconomie zich opmerkelijk staande heeft gehouden tegen die onrust, wederom deels te danken aan investeringen in nieuwe technologie zoals AI. Het is volgens hem daarom belangrijk dat het investeringsklimaat gestimuleerd wordt.
Het WEF organiseert de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos, waar wereldleiders, zakenmensen en andere prominenten samenkomen om te praten over onder meer economische en politieke ontwikkelingen. Die top in de Zwitserse Alpen vindt komend jaar plaats van 19 tot en met 23 januari.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
1 dag geleden