Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dales doet aangifte tegen Tofik Dibi wegens smaad en laster

Dales doet aangifte tegen Tofik Dibi wegens smaad en laster

AMSTERDAM (ANP) - Geert Dales (BVNL) heeft zondag bij de politie aangifte gedaan tegen BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi wegens smaad en laster. Dibi zei onlangs tegen het ANP dat Dales hem "gedoxt" had op X. "En dat is niet waar", volgens Dales.

Dibi zei op een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij dat hij, sinds Dales hem zou hebben "gedoxt", op een ander adres moet wonen vanwege intimidatie en bedreigingen. Doxing is het publiceren van privégegevens met als doel iemand te intimideren. Dibi wilde zondagavond geen reactie geven op de aangifte.

Dales ontkent de voormalige GroenLinkser te hebben "gedoxt". Volgens hem plaatste hij op X enkel een zwartgelakte screenshot van Dibi's eenmanszaak uit het KvK-register. Hij zegt dit niet te hebben gedaan om te intimideren, maar om Dibi "als een hypocriet persoon" te ontmaskeren, omdat Dibi "de verbondenheid met Nieuw-West benadrukte, terwijl hij 19 kilometer verderop in een overwegend blanke enclave woonde".

Procedure

Eind januari deed Dibi aangifte van doxing tegen Dales. De officier van justitie beschouwde dat ook zo, maar omdat Dales het bericht al had verwijderd, seponeerde het OM de zaak. Dales noemde dat onbegrijpelijk en zei dat Dibi pas maanden later aangifte had gedaan na druk uit "GroenLinks-kringen".

Dales probeert nog via een procedure de doxing-zaak alsnog voor de rechter te krijgen. "Ik ben namelijk niet gehoord hierover door de officier van justitie." Dales was wel uitgenodigd op het politiebureau Amsterdam Nieuw-West Noord, maar vroeg om een andere locatie, omdat dat bureau volgens hem nauwe banden zou hebben met GroenLinksers.

Geert Dales is nu lijsttrekker voor BVNL voor de gemeenteraad van Amsterdam en stond op plek 7 voor de landelijke verkiezingen. Hiervoor was hij actief voor de VVD en 50PLUS. Eerder was hij enkele jaren wethouder in Amsterdam.

Meer uit Politiek

Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.

49 minuten geleden
Jetten betreurt afgelasting delen Veteranendag vanwege de hitte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.

1 uur geleden
Coronaverhoren met Grapperhaus, Van Dissel en Halsema

DEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.

20 uur geleden
Stikstofuitstoot industrie en vervoer moet gehalveerd in 2035

DEN HAAG (ANP) - De stikstofuitstoot van industrie en vervoer moet in 2035 de helft lager zijn dan in 2019, zo staat in het stikstofplan van het kabinet. De stikstofuitstoot van de twee sectoren is de afgelopen jaren al hard gedaald, maar ze moeten nog een "extra stap zetten". Daarvoor trekt het kabinet eenmalig 250 miljoen euro uit.

20 uur geleden
Meeste geld stikstofaanpak naar zone-aanpak en natuurherstel

DEN HAAG (ANP) - Het meeste geld uit de pot van 20 miljard euro voor de stikstofaanpak gaat naar de aanpak rondom natuurgebieden. Daar legt landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 9 miljard euro voor klaar. Er is 2,2 miljard euro voor het herstellen van natuur. Van Essen trekt 2,75 miljard euro uit voor boeren die vrijwillig stoppen.

20 uur geleden
Kabinet: uiterlijk eind 2027 mag kleine stikstofuitstoot weer

DEN HAAG (ANP) - Uiterlijk eind volgend jaar moet het weer mogelijk zijn om bij projecten kleine hoeveelheden stikstof uit te stoten, aldus het kabinet. Nu ligt de grens vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is zo laag, dat in de praktijk altijd een vergunning nodig is voor uitstoot. Omdat daar geen ruimte voor is, kunnen ook projecten of evenementen met lage uitstoot nu niet doorgaan.

20 uur geleden
Landbouw moet in 2030 kwart minder stikstof uitstoten

DEN HAAG (ANP) - De landbouw moet in 2030 23 tot 25 procent minder stikstof in de vorm van ammoniak uitstoten. Als dat doel niet gehaald wordt, komt er strenger beleid. Rondom natuurgebieden moet de stikstofuitstoot nog verder omlaag. Dat staat in de Kamerbrief van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) over de stikstofaanpak.

20 uur geleden