Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichte stijging uitgesproken faillissementen in juni

Lichte stijging uitgesproken faillissementen in juni

DEN HAAG (ANP) - Rechtbanken hebben in juni tweehonderd faillissementen uitgesproken. Dat zijn 13 faillissementen meer dan de maand ervoor, maar ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar zijn het er 175 minder, meldt de Raad voor de Rechtspraak.

Van de 200 uitgesproken faillissementen waren er 153 bedrijven of organisaties en 47 individuen. De raad vermeldt niet om wat voor soort bedrijven of personen het gaat.

Sinds mei 2020, vlak na de virusuitbraak, daalt het aantal faillissementen sterk, aldus de instelling. De raad onderzocht de oorzaak niet, maar noemt het lage aantal gezien de coronacrisis opvallend. Aan het begin van de pandemie waren de meeste rechtbanken gesloten en gingen alleen strikt noodzakelijke zaken door, zoals strafzaken. Mogelijk spelen ook de steunmaatregelen van de overheid een rol bij het lage aantal faillissementen, denkt de organisatie.

Gezonde ondernemingen

De raad stelt verder dat bij een aanvraag voor bankroet een rechter alle relevante omstandigheden in ogenschouw moet nemen, waaronder ook de coronacrisis en de daarmee samenhangende situatie. Daardoor zullen rechters op dit moment ondernemingen die in de kern gezond zijn niet snel failliet laten gaan, zegt de juridische organisatie.

Rechtbanken hebben door de coronacrisis ook een achterstand opgelopen. In september trok het ministerie van Justitie en Veiligheid 40 miljoen euro extra uit voor de hele juridische keten.

Meer uit Financieel

Nederlandse organisaties spannen kort geding aan om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.

55 minuten geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize akkoord met nieuwe topman Garnier

ZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.

59 minuten geleden
Albert Heijn gaat supermarkten dinsdag extra bevoorraden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.

1 uur geleden
ING: nog te vroeg voor inschatting schade cyberincident Ahold

ZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.

1 uur geleden
Chipbedrijven verder omlaag op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.

4 uur geleden
Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.

4 uur geleden
Grens bescherming bij betaalproblemen hypotheek naar vijf ton

UTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.

4 uur geleden