Leider Proud Boys in VS veroordeeld tot vijf maanden cel
WASHINGTON (ANP) - De leider van Proud Boys, een extreemrechtse organisatie in de Verenigde Staten, is veroordeeld tot ruim vijf maanden gevangenisstraf. Enrique Tarrio kreeg die straf opgelegd voor het in brand steken van een Black Lives Matter-spandoek in de Amerikaanse hoofdstad Washington en voor illegaal bezit van munitie voor zware vuurwapens.
Proud Boys speelde een leidende rol bij de bestorming van het Amerikaanse Capitool op 6 januari. Tarrio werd twee dagen voor die gebeurtenis echter al gearresteerd, omdat hij enkele weken eerder een Black Lives Matter-spandoek van een kerk van een zwarte geloofsgemeenschap in de Amerikaanse hoofdstad had getrokken. Daarna vernielde hij dat spandoek en stak het in brand. Op sociale media plaatste hij een foto, waarop hij poseerde met het spandoek en een aansteker in zijn hand.
De 37-jarige Tarrio organiseerde in 2020 veel pro-Trump-protesten en demonstraties tegen de Black Lives Matter-beweging. Bij de bestorming van het parlement op 6 januari was Tarrio niet in Washington aanwezig. Na zijn arrestatie had hij opdracht gekregen Washington te verlaten tot zijn zaak voor de rechter zou komen.
Afgezien van de gevangenisstraf moet hij ook een boete van 1000 dollar te betalen en 347 dollar schadevergoeding overmaken aan de kerk.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
54 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
1 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
5 uur geleden