Leider Proud Boys in VS veroordeeld tot vijf maanden cel
WASHINGTON (ANP) - De leider van Proud Boys, een extreemrechtse organisatie in de Verenigde Staten, is veroordeeld tot ruim vijf maanden gevangenisstraf. Enrique Tarrio kreeg die straf opgelegd voor het in brand steken van een Black Lives Matter-spandoek in de Amerikaanse hoofdstad Washington en voor illegaal bezit van munitie voor zware vuurwapens.
Proud Boys speelde een leidende rol bij de bestorming van het Amerikaanse Capitool op 6 januari. Tarrio werd twee dagen voor die gebeurtenis echter al gearresteerd, omdat hij enkele weken eerder een Black Lives Matter-spandoek van een kerk van een zwarte geloofsgemeenschap in de Amerikaanse hoofdstad had getrokken. Daarna vernielde hij dat spandoek en stak het in brand. Op sociale media plaatste hij een foto, waarop hij poseerde met het spandoek en een aansteker in zijn hand.
De 37-jarige Tarrio organiseerde in 2020 veel pro-Trump-protesten en demonstraties tegen de Black Lives Matter-beweging. Bij de bestorming van het parlement op 6 januari was Tarrio niet in Washington aanwezig. Na zijn arrestatie had hij opdracht gekregen Washington te verlaten tot zijn zaak voor de rechter zou komen.
Afgezien van de gevangenisstraf moet hij ook een boete van 1000 dollar te betalen en 347 dollar schadevergoeding overmaken aan de kerk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
9 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
9 uur geleden