Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: kijken wat EU-klimaatpakket voor Nederlanders betekent

Kabinet: kijken wat EU-klimaatpakket voor Nederlanders betekent

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat "heel goed kijken" wat de klimaatplannen van de Europese Commissie in de praktijk voor Nederlanders betekenen. Dat zegt staatssecretaris Dilan Yeşilgöz-Zegerius (Economische Zaken en Klimaat). "Daarbij letten we in het bijzonder op de haalbaarheid en betaalbaarheid van voorstellen." Frans Timmermans, tweede man van de commissie en verantwoordelijk voor de plannen, denkt dat die Nederland wel zullen aanstaan.

Het kabinet komt in september met een uitgebreidere reactie op de plannen. Dan beginnen ook de onderhandelingen tussen de EU-lidstaten over de nadere uitwerking van de voorstellen.

"Nederland heeft zich altijd hard gemaakt in de EU voor 55 procent CO2-reductie in 2030", zegt Yeşilgöz. Omdat klimaatverandering zich niets aantrekt van landsgrenzen, is volgens haar Europese samenwerking nodig. "Iedereen moet een bijdrage leveren."

Redelijk acceptabel

De ingrijpende en veelomvattende voorstellen passen wel in het straatje van Nederland, schat Timmermans in. "Dit pakket moet voor Nederland redelijk acceptabel zijn." De Eurocommissaris en PvdA-coryfee heeft de Nederlandse politiek de afgelopen jaren zien toegroeien naar een consensus die strookt met dit beleid. "De Nederlandse politiek is hier wel aan toe", denkt hij. Met bijvoorbeeld het aanlengen van kerosine voor de luchtvaart met duurzame brandstof wilde het kabinet zelfs eigenlijk al verder gaan dan Brussel.

Er liggen voor Nederland nog wel "flinke uitdagingen", bijvoorbeeld het halen van de verhoogde doelstelling voor het aandeel van duurzame energie. En ook de verduurzaming van het transport wordt een klus, vermoedt Timmermans. "Maar daar liggen ook enorme kansen."

Meer uit Financieel

ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.

1 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

1 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

1 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

1 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

2 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

2 uur geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

2 uur geleden