Jordi Cruijff technisch directeur bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Jordi Cruijff heeft een contract getekend bij FC Barcelona als nieuwe technisch directeur. De zoon van de overleden voetballegende Johan Cruijff werkte in deze rol al sinds 1 juli bij de Spaanse voetbalclub. De 48-jarige Cruijff is nu officieel directeur geworden.
Vorig jaar ging hij bij Barcelona aan de slag als technisch adviseur. Cruijff kwam toen over van de Chinese club Shenzhen FC. Als lid van de zogeheten sportieve commissie had hij tijdens de laatste twee transferperiodes een belangrijke rol in het aan- en verkoopbeleid van de Catalaanse club, waarvoor onder anderen Frenkie de Jong en Memphis Depay spelen.
Cruijff voetbalde zelf in de jaren 90 bij Barcelona, waar zijn vader als speler en trainer furore maakte. In 1996 vertrok hij uit Spanje. De aanvaller kwam vervolgens uit voor de Engelse topclub Manchester United. Cruijff voetbalde later in Spanje nog bij Celta de Vigo, Alavés en Espanyol. Hij kwam negen keer uit voor Oranje en was onder meer op het Europees kampioenschap van 1996 in Engeland van de partij.
Cruijff was eerder technisch directer bij AEK Larnaca en Maccabi Tel Aviv.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
19 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
20 uur geleden