Jordi Cruijff technisch directeur bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Jordi Cruijff heeft een contract getekend bij FC Barcelona als nieuwe technisch directeur. De zoon van de overleden voetballegende Johan Cruijff werkte in deze rol al sinds 1 juli bij de Spaanse voetbalclub. De 48-jarige Cruijff is nu officieel directeur geworden.
Vorig jaar ging hij bij Barcelona aan de slag als technisch adviseur. Cruijff kwam toen over van de Chinese club Shenzhen FC. Als lid van de zogeheten sportieve commissie had hij tijdens de laatste twee transferperiodes een belangrijke rol in het aan- en verkoopbeleid van de Catalaanse club, waarvoor onder anderen Frenkie de Jong en Memphis Depay spelen.
Cruijff voetbalde zelf in de jaren 90 bij Barcelona, waar zijn vader als speler en trainer furore maakte. In 1996 vertrok hij uit Spanje. De aanvaller kwam vervolgens uit voor de Engelse topclub Manchester United. Cruijff voetbalde later in Spanje nog bij Celta de Vigo, Alavés en Espanyol. Hij kwam negen keer uit voor Oranje en was onder meer op het Europees kampioenschap van 1996 in Engeland van de partij.
Cruijff was eerder technisch directer bij AEK Larnaca en Maccabi Tel Aviv.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
16 uur geleden