Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië herstart project om brug naar Sicilië te bouwen

Italië herstart project om brug naar Sicilië te bouwen

ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft besloten een elf jaar geleden gestrand project voor een brug naar Sicilië weer op te pakken, meldt persbureau ANSA. De conservatieve regering van premier Giorgia Meloni vindt het miljardenproject belangrijk voor de economie van Sicilië en wil het eiland daarmee nauwer betrekken bij de rest van Italië. Sicilië is de armste regio van de republiek en heeft een lange geschiedenis van afkeer van centrale overheden in Rome.

De regering laat de huidige technische mogelijkheden bekijken en wil dan op basis van het vorige plan uiterlijk half 2024 beginnen met de bouw. De tuibrug, van het type zoals de Prins Willem-Alexanderbrug over de Waal bij Tiel of de Erasmusbrug in Rotterdam, moet ruim 3 kilometer lang worden boven de Straat van Messina. Het zou van dit type brug de langste ter wereld moeten worden volgens de Italiaanse autoriteiten.

Minister van Infrastructuur Matteo Salvini ziet de "mooiste, groenste en veiligste brug met één overspanning ter wereld" al voor zich. Critici vrezen dat het technisch en/of financieel niet verantwoord is en het geld, mogelijk 10 miljard euro, bijvoorbeeld beter in het openbaar vervoer kan worden gestoken. Het vorige project is gestrand toen toenmalig premier Mario Monti het te duur vond worden en in bezuinigingen het bedrijf dat voor de bouw in het leven was geroepen, liet sluiten. De huidige regering wil in zee met de ondernemingen die destijds aan de kant werden geschoven.

De brug wordt gebouwd over het smalste stuk zee tussen het vasteland en Sicilië, tussen de gemeenten Villa San Giovanni en Torre Faro. Momenteel is de kortste veerbootverbinding circa 25 minuten tussen Vila San Giovanni en Messina.

Meer uit Buitenland

Mannen aangeklaagd om brandstichting bij Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.

1 uur geleden
Iran noemt IAEA partijdig door stilzwijgen over aanvallen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."

1 uur geleden
Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

4 uur geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

5 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

5 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

9 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

9 uur geleden