Italië herstart project om brug naar Sicilië te bouwen
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft besloten een elf jaar geleden gestrand project voor een brug naar Sicilië weer op te pakken, meldt persbureau ANSA. De conservatieve regering van premier Giorgia Meloni vindt het miljardenproject belangrijk voor de economie van Sicilië en wil het eiland daarmee nauwer betrekken bij de rest van Italië. Sicilië is de armste regio van de republiek en heeft een lange geschiedenis van afkeer van centrale overheden in Rome.
De regering laat de huidige technische mogelijkheden bekijken en wil dan op basis van het vorige plan uiterlijk half 2024 beginnen met de bouw. De tuibrug, van het type zoals de Prins Willem-Alexanderbrug over de Waal bij Tiel of de Erasmusbrug in Rotterdam, moet ruim 3 kilometer lang worden boven de Straat van Messina. Het zou van dit type brug de langste ter wereld moeten worden volgens de Italiaanse autoriteiten.
Minister van Infrastructuur Matteo Salvini ziet de "mooiste, groenste en veiligste brug met één overspanning ter wereld" al voor zich. Critici vrezen dat het technisch en/of financieel niet verantwoord is en het geld, mogelijk 10 miljard euro, bijvoorbeeld beter in het openbaar vervoer kan worden gestoken. Het vorige project is gestrand toen toenmalig premier Mario Monti het te duur vond worden en in bezuinigingen het bedrijf dat voor de bouw in het leven was geroepen, liet sluiten. De huidige regering wil in zee met de ondernemingen die destijds aan de kant werden geschoven.
De brug wordt gebouwd over het smalste stuk zee tussen het vasteland en Sicilië, tussen de gemeenten Villa San Giovanni en Torre Faro. Momenteel is de kortste veerbootverbinding circa 25 minuten tussen Vila San Giovanni en Messina.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.
25 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
5 uur geleden