Inflatievrees en coronazorgen houden beurzen in greep
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen lieten woensdag kleine verliezen zien. De inflatievrees en de zorgen over de economische impact van de opmars van de Delta-variant bleven de markten in de greep houden. Dinsdag werd al bekend dat de inflatie in de Verenigde Staten in juni op het hoogste niveau is uitgekomen in bijna dertien jaar. Dat wakkerde de angst aan dat de Federal Reserve (Fed) de steunmaatregelen sneller gaat afbouwen of de rente zal verhogen om de inflatie te beteugelen en de koopkracht van de Amerikanen op peil te houden.
Beleggers kijken dan ook uit naar de verklaringen die Fed-voorzitter Jerome Powell woensdag en donderdag zal afleggen voor het Amerikaanse Congres. Daarbij zal vooral worden gelet op wat de centrale bankier gaat zeggen over de snel oplopende inflatie. Daarnaast wordt gewacht op de kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken Citigroup, Wells Fargo en Bank of America.
De AEX-index op Beursplein 5 hield het hoofd boven water en noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 744,53 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1050,24 punten. Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent en de Londense FTSE-index zakte 0,5 procent.
Chipbedrijven
Staalfabrikant ArcelorMittal (plus 2,7 procent) was de sterkste stijger in de AEX, mede dankzij een positief analistenrapport van Jefferies waarin het koersdoel werd verhoogd. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en bierbrouwer Heineken sloten de rij met verliezen van 1 procent.
De chipbedrijven en Europese toeleveranciers van Apple lieten overwegend winsten zien na berichten dat het Amerikaanse technologieconcern dit jaar veel meer exemplaren van de nieuwste iPhone denkt te verkopen dan in voorgaande jaren. In Amsterdam stegen ASMI en ASML rond de 1 procent. In Frankfurt daalde Dialog Semiconductor 0,1 procent en in Zürich won AMS 0,3 procent. STMicroelectronics klom 1,8 procent in Parijs.
TUI
TUI zakte 4,6 procent in Londen. De reisorganisatie heeft volgens Britse media tot eind juli meer vakantiebestemmingen geschrapt vanwege de opmars van de Delta-variant in veel landen. Ook de luchtvaartmaatschappijen easyJet en IAG, de eigenaar van British Airways, stonden onder druk en verloren tot ruim 2 procent.
Hugo Boss steeg dik 3 procent in Frankfurt dankzij beter dan verwachte resultaten van het Duitse modehuis. Ook de kwartaalcijfers van het Zweedse telecomconcern Tele2 vielen in de smaak bij beleggers. Het aandeel won 5,6 procent in Stockholm.
De euro was 1,1783 dollar waard, tegen 1,1816 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 74,76 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 76,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam beveelt dat er een onderzoek moet komen naar chipmaker Nexperia. De Chinese zakenman Wing Zhang blijft daarmee geschorst als topman van het Nijmeegse bedrijf. Een oplossing voor het internationale conflict rond het bedrijf is daarmee nog ver weg.
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met winst geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Supermarktconcern Ahold Delhaize en bierbrouwer Heineken kwamen met cijfers en gingen daarop flink omhoog. Uitzender Randstad en ABN AMRO openden eveneens de boeken en werden juist lager gezet.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink last gehad van de gedaalde waarde van de dollar. De omzet groeide met minder dan 1 procent door nadelige valutaeffecten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.
5 uur geleden