Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase premier Modi verliest verkiezingen in cruciale deelstaat

Indiase premier Modi verliest verkiezingen in cruciale deelstaat

CALCUTTA (ANP/RTR) - De hindoe-nationalistische partij van de Indiase premier Narendra Modi is er niet in geslaagd om de verkiezingen in de belangrijke deelstaat West-Bengalen te winnen. Modi's populariteit heeft zwaar te lijden onder de rampzalige wending die de corona-epidemie in de afgelopen maand heeft genomen in India, mede als gevolg van het beleid van Modi's regering.

De premier werd er de afgelopen weken ook geregeld van beschuldigd dat hij meer met de verkiezingen bezig was dan met de coronapandemie. Ook de federale kiescommissie moest het ontgelden, omdat die massale verkiezingsbijeenkomsten heeft toegestaan.

De deelstaatverkiezingen in West-Bengalen zijn uitgelopen in een klinkende overwinning van de TMC, die met name groot is in die specifieke regio, waar ook de miljoenenstad Calcutta ligt. TMC-aanvoerder Mamata Banerjee, de enige vrouwelijke deelstaatpremier in India, kan zich zodoende opmaken voor haar derde termijn. Ondanks de nederlaag, wist premier Modi's BJP wel meer zetels te winnen in West-Bengalen dan in de vorige verkiezingen in de deelstaat. De BJP is er nu de grootste oppositiepartij.

Agressieve campagne

Behalve in West-Bengalen zijn er in vier andere deelstaten verkiezingen geweest. De BJP voerde een agressieve campagne, ondanks de corona-epidemie. De verkiezingen worden alom gezien als een lakmoesproef van de effecten van de tweede coronagolf op de steun voor Modi en zijn rechtse partij. TMC-aanvoerder Banerjee geldt als een fel critica van premier Modi.

In de noordoostelijke deelstaat Assam wist de BJP zijn macht te behouden. In het zuidelijke Tamil Nadu won de grootste regionale oppositiepartij TMK. In Kerala, ook in het zuiden, won de regerende linkse partij en slaagde de coalitie van Modi er niet in om meer zetels te veroveren. In het bijzondere territorium Puducherry won een lokale partij die verbonden is aan Modi's BJP.

Meer uit Buitenland

Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

2 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

5 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

5 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

6 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

7 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

8 uur geleden