Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen in eurozone stijgen sterkst sinds 2006

Huizenprijzen in eurozone stijgen sterkst sinds 2006

LUXEMBURG (ANP) - De huizenprijzen in de eurozone zijn in het eerste kwartaal van dit jaar het sterkst gestegen sinds het vierde kwartaal van 2006. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat ging de gemiddelde prijs van een koopwoning met 5,8 procent omhoog in vergelijking met een jaar geleden.

In de gehele Europese Unie stegen de prijzen voor bestaande en nieuwe woningen met gemiddeld 6,1 procent. Dat is de sterkste toename sinds het derde kwartaal van 2007.

Luxemburg was de EU-lidstaat waar de huizenprijzen het hardst omhoog gingen. Hier was volgens Eurostat sprake van een toename van 17 procent op jaarbasis. Ook Denemarken, Litouwen, Tsjechië en Nederland staan in de kopgroep van EU-landen waar de prijzen het sterkst stijgen. Alleen in Cyprus was er een daling te zien.

Naar verwachting zullen ook in het tweede kwartaal de huizenprijzen in de eurolanden verder zijn opgelopen. Makelaarsvereniging NVM zei donderdag dat de huizenprijzen in Nederland in die periode het sterkst zijn gestegen sinds 1995, toen werd begonnen met de metingen.

Meer uit Financieel

'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

5 minuten geleden
Wall Street hoger na sterk begin beursweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. De beurshandel begon de week al sterk door de deal tussen de Verenigde Staten en China om de hoge wederzijdse importheffingen tijdelijk fors te verlagen. Daardoor werden de zorgen over de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en een wereldwijde economische recessie verminderd.

22 minuten geleden
Hervatten vluchten naar Israël leidt tot zorgen bij KLM-personeel

SCHIPHOL (ANP) - Onder het personeel van KLM bestaan zorgen over het hervatten van de vluchten naar Israël. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van de NOS.

2 uur geleden
Europese Commissie wil meer geld en minder regels kleine boeren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een eenmalige jaarlijkse uitkering voor kleine boeren verhogen van 1200 naar 2500 euro. Ook moeten deze kleine boeren vrijgesteld worden van milieuregels, stelt de Europese Commissie voor in een plan voor vereenvoudiging van de landbouwregels.

3 uur geleden
Aziatische restaurants bij verkeerde rechter met zaak tegen Staat

DEN HAAG (ANP) - Aziatische restaurants hebben een tegenvaller te verwerken gekregen in hun rechtszaak tegen de Staat over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter moet de bestuursrechter over dit soort zaken oordelen.

3 uur geleden
ILT: beperken geluidshinder vraagt om meer dan stille vliegtuigen

DEN HAAG (ANP) - De geluidshinder voor omwonenden van luchthavens groeit. Het verminderen van de hinder vraagt om meer dan stille vliegtuigen. Ook is in de luchtvaart meer cyberweerbaarheid nodig door geopolitieke ontwikkelingen. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een nieuw rapport.

3 uur geleden
Containervervoerder Hapag-Lloyd ziet grote vraag na deal VS-China

HAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd constateert de afgelopen dagen een grote vraag naar containers op routes tussen China en de Verenigde Staten. Dat komt door de deal die de twee economische grootmachten hebben gesloten over een forse tijdelijke verlaging van de wederzijdse importheffingen. Dat zegt topman Rolf Habben Jansen van Hapag-Lloyd in een interview met persbureau Bloomberg.

3 uur geleden