Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote belegger wil snel weer fysieke aandeelhoudersvergadering

Grote belegger wil snel weer fysieke aandeelhoudersvergadering

AMSTERDAM (ANP) - Grote beleggers willen dat aandeelhoudersvergaderingen bij bedrijven zo snel als mogelijk is weer fysiek worden gehouden. Door de coronacrisis waren veel van de bijeenkomsten de afgelopen tijd virtueel. Maar op die onlinevergaderingen was het, mede door gebrekkige techniek, minder goed mogelijk een weerwoord te laten klinken.

Beursgenoteerde bedrijven geven tijdens de jaarlijkse vergaderingen een toelichting op de prestaties en het gevoerde beleid. Volgens Eumedion, belangenbehartiger van institutionele beleggers, ontbrak het bij veel bijeenkomsten aan enige vorm van echte discussie. De organisatie kwam vrijdag met zijn evaluatie van de jaarlijkse vergaderingen van bedrijven, eerder dit jaar.

Op de aandeelhoudersvergaderingen domineerde het onderwerp corona en de impact van de crisis op de korte en lange termijn. Verder ging het veel over klimaatverandering en over de beloningen van bestuurders. Dit laatste punt was volgens Eumedion als stempunt niet onomstreden. In totaal leverden 43 voorstellen tijdens de afgelopen aandeelhoudersvergaderingen meer dan 20 procent aan tegenstemmen op. Bijna de helft daarvan betrof dit onderwerp.

Van de aandeelhoudersvergaderingen waarbij toelichting werd gegeven over de prestaties in coronajaar 2020, werd 82 procent puur virtueel gehouden. In 14 procent van de gevallen ging het om een fysieke vergadering. De overige 4 procent betrof een tussenvorm. In 45 procent van de virtuele vergaderingen konden aandeelhouders live stemmen. Bij 41 procent van de onlinebijeenkomsten konden aandeelhouders live vragen stellen. Eumedion concludeert dat bij de meerderheid van de vergaderingen het aan enige vorm van live-interactie ontbrak.

Meer uit Financieel

Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

11 minuten geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

12 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

2 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

3 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

3 uur geleden