Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse premier erkent fouten bij bestrijding bosbranden

Griekse premier erkent fouten bij bestrijding bosbranden

ATHENE (ANP/DPA/RTR) - De bestrijding van de bosbranden in Griekenland had beter gekund, erkende premier Kyriakos Mitsotakis woensdag in debat met het parlement. Volgend jaar worden meer blusvliegtuigen de lucht in gestuurd en er komt een nieuwe autoriteit die de inzet van hulptroepen beter moet coördineren.

Het vuur verwoestte afgelopen zomer tijdens verzengende hittegolven delen van onder meer het eiland Evia en bedreigde ook de buitenste rand van de Griekse hoofdstad Athene. Sinds begin augustus braken gemiddeld zestig branden per dag uit, die meer dan 100.000 hectare aan bossen en struikgewas in de as legden.

"We waren goed voorbereid, maar niet goed genoeg om om te gaan met dit fenomeen", zei Mitsotakis. Hij verzekerde dat de regering de gebeurtenissen tot in detail gaat onderzoeken om te voorkomen dat fouten worden herhaald. Hij onderstreepte nog eens dat er een hoop moet veranderen om de opwarming van de aarde tegen te gaan.

Het evacuatiesysteem waarbij bewoners via sms worden gewaarschuwd heeft er aan bijgedragen dat er geen slachtoffers zijn gevallen, aldus de premier. Hij herhaalde dat iedereen wiens huis is beschadigd hulp krijgt. Mitsotakis bedankte de 23 landen die hebben geholpen bij de brandbestrijding.

Meer uit Buitenland

VS ziet Colombia niet langer als bondgenoot in strijd tegen drugs

BOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.

48 minuten geleden
Hamas: lot gijzelaars in handen van Netanyahu

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.

1 uur geleden
Hof weigert Trump toestemming om Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.

2 uur geleden
Trump overweegt onderzoek naar linkse groepen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.

2 uur geleden
Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.

2 uur geleden
Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.

3 uur geleden
Krant: verdachte moord Kirk lijkt aanslag online te bekennen

WASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.

4 uur geleden