Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'FTC gaat overname MGM door Amazon uitgebreid onderzoeken'

'FTC gaat overname MGM door Amazon uitgebreid onderzoeken'

WASHINGTON (ANP) - Het gaat mogelijk nog een tijd duren voordat Amazon filmstudio Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) kan inlijven. De toezichthoudende Federal Trade Commission (FTC) gaat de overname uitgebreid onderzoeken, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

Eind mei werd bekend dat Amazon MGM had gekocht voor 8,5 miljard dollar. Volgens Amazon kan de bijna 100 jaar oude filmstudio een belangrijke rol spelen bij de grote vraag naar streamingcontent. Het webwinkelconcern heeft met Prime Video al een eigen videostreamingdienst. Het kan maanden duren voordat de toezichthouder een oordeel velt. Techwebsite The Information berichtte als eerste over het uitgebreide onderzoek van de FTC.

Amazon botst de laatste tijd vaker met de FTC. Zo liet het techbedrijf eind juni weten dat het wil dat voorzitter Lina Khan zich niet inhoudelijk bemoeit met onderzoeken naar Amazon. Het bedrijf diende daartoe een petitie in bij de toezichthouder. Khan zou zich moeten verschonen omdat ze eerder in haar carrière meerdere keren heeft gezegd dat Amazon het mededingingsrecht schendt en opgehakt zou moeten worden in meerdere bedrijven.

Die uitspraken leiden volgens Amazon "tot de duidelijke indruk dat ze haar mening al heeft bepaald". Het bedrijf stelt dat elke onderneming recht heeft op een eerlijk onderzoek door onbevooroordeelde onderzoekers. De FTC wilde niet reageren op de oproep van Amazon en de beschuldiging van vooringenomenheid.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

1 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

3 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

4 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

7 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

7 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

8 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

9 uur geleden